Ani takmer dve desaťročia nestačili súdom na to, aby potrestali vinníkov brutálnej popravy z roku 2002, a je veľmi pravdepodobné, že to ešte chvíľu potrvá. Políciou označený objednávateľ si totiž odsedel maximálnu 5-ročnú vyšetrovaciu väzbu, takže súd naňho nemôže vydať zatykač či zadržať ho. Sudca ho môže dať maximálne predviesť, ak nepríde na pojednávanie. V minulosti sa viackrát ospravedlnil pre zdravotné problémy a predkladal potvrdenia od lekárov z Ukrajiny, kde žili jeho rodičia.

Z objednávky vraždy je obžalovaný bývalý pilot ruských stíhačiek Azerbajdžanec Ašot Mrktyčev (55), ktorý chcel odstrániť konkurenta v obchode so zbraňami a s vojenským materiálom.

Motívom na vraždu malo byť stretnutie záujmov pri obchodovaní. Pri likvidácii konkurenta mu mali pomáhať Ladislav Kolinčák zo Sniny, Martin Molnár z Humenného a Tibor Maár z Dunajskej Stredy. Posledne menovaného súd vyčlenil na samostatné konanie, v čase prvého procesu sa totiž liečil na závažné onkologické ochorenie.


Hoci ich prešovský okresný súd už trikrát odsúdil - Ašotovi zakaždým vymeral 20-ročné väzenie, naposledy v máji  2017. Rozhodutie stále nie je právoplatné. Krajský súd trikrát rozsudok zrušil. A tak sa prípad znova dostal späť. V súčasnosti ho má na starosti už tretí sudca, tentoraz Marek Čech. No v utorok musel prípad odročiť. Dôvody si môžete prečítať v popise fotky v GALÉRII tu.

Na ďalšej strane si prečítajte šokujúci spôsob vraždy, o strelcovi, ktorým bol policajt a zaujímavosti zo života objednávateľa popravy aj o jeho odsúdení za skutok, ktorý spáchal na súde s putami na rukách.