Informáciu jej krátko po zverejnení sprostredkal jej advokát Roman Kvasnica. “Ani neviem, čo mám na to povedať, aký vhodný výraz na to násť. To je horšie ako zlé,” začala najprv opatrne. A potom nahnevane pokračovala: “Stále tvrdia, že nie je únik informácií. Akoby nebol! Keď on sám príde? Všetci sú poprepájaní a dovolím si povedať, že všetci v tom majú akýmkoľvek spôsobom prsty! A ťahá to až hore.”

Nešťastná matka aj v tomto vidí príčinu, že vyšetrovanie napreduje pomaly. Uvedomuje si, že Janko písal aj o podnikateľovi Miroslavovi Bödörovi, otcovi Norberta, a o jeho napojeniach na najvyššie poschodia polície a politiky: “Nakreslil schému o tom, ako sú poprepájaní. A keď niečo zverejnil, mal všetko trikrát overené.” Podozrenia voči Bödörovi súvisia s jeho údajným podieľaním sa na sledovaní viacerých slovenských novinárov spolu s bývalým SIS-károm Petrom Tóthom na pokyn Mariána Kočnera.

Nitriansky oligarcha Miroslav Bödör je v príbuzenskom vzťahu s bývalým policajným prezidentom Tiborom Gašparom a vlastní SBS Bonul, ktorá získavala za vlád Roberta Fica strategické zákazky a premiér osobne prišiel na večierok pozdraviť zamestnancov tejto firmy. Krátko po vražde Kuciaka a Kušnírovej nafotili novinári Kočnerovo auto pred hotelom Zlatý Kľúčik, ktorý je spájaný s bödörovcami.

Spomenula si na dôležitý detail

Podľa Kušnírovej nie je normálne, čo sa v súvislosti s vraždou a jej vyšetrovaním deje. “Veď nenadarmo bol bývalý šéf NAKA Peter Hraško na mieste vraždy. A ja si dovolím tvrdiť, že mám tušenie, že som ho tam videla aj v noci, krátko po tom, ako sa objavili telá. Vtedy som ho nepoznala, ale teraz si to spätne vybavujem a zdá sa mi, že tam bol. Bola som síce v šoku, ale zahliadla som ho tam,” vyhŕkla.

Stále si myslí, že mladých nezavraždili pre informácie, ktoré už boli zverejnené ale kvôli tomu, na čo krátko pred smrťou prišiel. “Raz to spomenul v nejakom rozhovore aj Marián Kočner, že určite to nebolo len za ten článok zverejnený po jeho smrti. Ja mám stále ten pocit, že to bolo pre to, na čom ešte len robil. Zrejme sa hrabal v nejakých zdrojoch alebo oslovoval inštitúcie a dotknuté osoby sa o tom dozvedeli a nechceli, aby to nevyšlo na povrch,” vysvetlila. Podľa nej išlo o oveľa závažnejšiu informáciu a ten, koho sa týkala, sa bál jej zverejnenia. Len objednávatelia vraždy nečakali takú odozvu, akú dvojnásobná brutálna vražda spustila: “Mysleli si, že Janko a Martina pochádzali zo skromných pomerov, tak nič nezmôžeme. A vyzradenia sa nebáli, veď mali policajné krytie! Lenže novinári spojili sily a ľudia vyšli do ulíc. A toto ich položilo na lopatky!”

Prečítajte si tiež: