Od Tóthovej výpovede malo mnoho ľudí vysoké očakávania aj kvôli tomu, že v kauze zmenky, v ktorej tiež figuruje ako svedok, vypovedal neverejne. Tentokrát však súd pristúpil k verejnému vypočúvaniu a, zdá sa, že sa mu jazyk rozviazal naozaj poriadne. Svojou výpoveďou totiž totálne potopil svojho bývalého úzkeho spolupracovníka Mariana Kočnera, rovnako ako aj Alenu Zsuzsovú.

Tóth sa o Zsuzsovej dozvedel pár mesiacov predtým, ako sa stala vražda. Prvýkrát o nej počul, keď s Kočnerom zbieral podpisy na jeho politickú stranu Cieľ. Prvotný pokus na vyzbieranie podpisov im nevyšiel, preto museli improvizovať. „Povedal mi, že má nejakú známu Maďarku z Komárna, ktorá tie podpisy vyzbiera. Teraz už viem, že to bola Zsuzsová,“ mal mu povedať Kočner. Zsuzsová podpisy vyzbierala, no väčšina z nich bola falošná.

Po zadržaní Kočnera s ním bol jeho niekdajší kamarát stále v kontakte. „Cez svojho právnika mi posielal motáky,“ prezradil. Pomocou Kočnerových inštrukcií sa dostal aj k jeho mobilu a threeme. „Cez threemu som si písal so Zsuzsovou. Bolo na nej vidieť, že Kočnera nie že zbožnovala, ale doslova zbožťovala,“snažil sa vysvetliť, ako veľmi upnutá naňho bola. Cez Tótha si posielali zašifrované odkazy, ktoré svedkovi mali dávať zmysel až neskôr.

Kočner celé jeho rozprávanie pozorne počúval a sledoval.