Portál Noviny.sk zverejnil anonymizovaný rozsudok v prípade vraždy hurbanovského exprimátora Lászlóa Basternáka. Mal ho poskytnúť Špecializovaný trestný súd a aj napriek tomu, že v dokumente nie sú spomenuté konkrétne mená, dá sa z neho vyvodiť, že ako svedkyňa vypovedala údajná objednávateľka vraždy Alena Zsuzsová.

Alena Zsuzsová (44) je obvinená z účastníctva na vražde spomínanej dvojice ako aj z objednávky tohto brutálneho činu.
Alena Zsuzsová (44) je obvinená z účastníctva na vražde spomínanej dvojice ako aj z objednávky tohto brutálneho činu.
Zdroj: denníkN

Alena mala v tom čase pracovať pre hlavného Basternákovho konkurenta Romana Ostružlíka. Basternák v roku 2010 opätovne kandidoval a jeho súperom bol Ostružlík, ktorému Alena ponúkla pomoc s predvolebnou kampaňou. On jej mal sľúbiť, že ak vyhrá, bude primátorskou asistentkou.

"Svedok vypovedal, že sa spoznali cez internetové siete. Ako si spolu písali zistili, že chodili spolu do rovnakej školy. Po čase sa spriatelili a keď sa rozhodol kandidovať v parlamentných voľbách ponúkla sa, že mu pomôže s predvolebnou kampaňou, nakoľko mala v tejto oblasti skúsenosti," píše sa v rozsudku o svojom stretnutí a vzťahu.

Alena údajne Ostružlíkovi požičiavala peniaze, keď začal mať finančné problémy. Podľa výpovede mu požičala približne šesť tisíc eur. Ich vzťahy sa naštrbili potom ako jej nevedel peniaze vrátiť. Potrebovala ich, aby splatila leasing.

Na snímke Alena Zsuzsová.
Na snímke Alena Zsuzsová.
Zdroj: DAVID DUDUCZ

Alena opísala kontakty s Ostružlíkom takto: "Svedkyňa vypovedala, že vo februári alebo marci 2010 sa s pánom XY dohodli, že mu pomôže s predvolebnou kampaňou a ak vyhrá parlamentné voľby, zamestná ju ako asistentku, ak primátorské, ako sekretárku. To miesto nepotrebovala z dôvodu, že by nemala z čoho žiť, lebo hoci je už sedem rokov nezamestnaná, mesačne si dokáže zarobiť 700 až 1.000,- Eur tým, že kupuje a predáva vlasy," je napísané v rozsudku.

Ako vyplýva z rozsudku Alena sa mala stretávať s kolegom muža, ktorého odsúdili za vraždu Lázslóa Basternáka.

Mohlo by vás zaujímať: