Mama zavraždenej archeologičky Zlatica Kušnírová (54) takmer omdlela, keď jej krátko pred Veľkou nocou poštárka doniesla list odoslaný z basy. Pri jeho otváraní sa od stresu celá triasla a rozmýšľala, čo za týmto nevydareným žartom môže byť. V rovnaký deň obdržali takú istú zásielku aj Kuciakovci. V rukou písanom liste stála prosba pre rodičov zavraždených o odpustenie: “Prepáčte mi. Keby sa dal zvrátiť čas, tak to urobím.”

 

 


Autorom je jeden z obvinených z vraždy novinára a jeho nastávajúcej.  “A to sa dá odpustiť vopred naplánovaná brutálna poprava? Veď nezabili mačku a psa! Boli to naše milované deti, to najcennejšie, čo sme mali! Teraz sme sa mohli s nimi radovať, mohli mať dokončený dom, bábätko a my by sme sa s nimi z neho tešili. Namiesto toho ich oplakávame a zadúšame sa od žiaľu. A pritom nerobili nič zlé a zomreli takou hroznou smrťou,”vraví Zlatica. 

 


Podľa nej odpustenie by bolo namieste, keby išlo o neúmyselné zabitie. “To keby im ublížil nechtiac pri nejakej havárii alebo by sa stal úraz, ešte by som to pochopila a odpustila.  Lebo to sa môže prihodiť každému, také niečo nikto vopred neovplyvní. Ale úmyselne zabiť dve deti? Mal rozmýšľať predtým! Toto bolo zaplatené, premyslené. To je jednoducho neodpustiteľné,” dodáva nahnevane. Myslí si, že keďže sa vrahovia na tento skutok museli chystať dlhé týždne, mali dostatok času povedať stop alebo všetko nahlásiť polícii. 

Kto list napísal?