Policajný šéf uviedol, že Hraško už nie je súčasťou vyšetrovacieho tímu s tým, že jeho pôsobnosť v ňom nie je potrebná. Bol členom kontrolnej skupiny. A na otázku, či nechce urobiť výmenu aj na poste šéfa agentúry NAKA a odvolať ho, po krátkom zaváhaní uviedol: “Keby som mal lepšiu náhradu, tak to urobím.” Na otázku, či Hraško vedel o zadržaní Mariána Kočnera pre ekonomickú trestnú činnosť, ktorého neskôr jeden zo zadržaných obvinených z vraždy Kuciaka označil za objednávateľa, odpovedal, že zrejme áno.

Lučanský sa takto vyjadril v diskusii pre Denník N, kde bol jeho spolubesedníkom Peter Bárdy z redakcie Aktuality, pre ktorú zavraždený Kuciak pracoval. Na otázku, či je spokojný s tým, že šéfom agentúry je práve Hraško. Ten bol na mieste činu po nájdení mŕtvych tiel Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a prišiel tam spolu so šéfom protikorupčnej jednotky NAKA Róbertom Krajmerom. Práve jeho prítomnosť tam bola nezvyčajná, pretože do Krajmerovej pôsobnosti vraždy nepatria.

Navyše, existuje súvislosť medzi ním a Kuciakom, keďže Krajmer bol cez svoju manželku Máriu prepojený na oligarchu Norberta Bödöra a zavraždený novinár monitoroval jeho biznis. “Bol tam zametať stopy?” pýtala sa vtedajšieho ministra vnútra Roberta Kaliňáka poslankyňa parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová. Kaliňák jej odpovedal, že uráža ľudí, ktorí pre krajinu niečo urobili a poukázal na to, že práve Krajmer sa venoval vyšetrovania podvodov talianskych podnikateľov na východe. No neskôr novinárka z Trendu uviedla, že Kaliňákovo vysvetlenie je postavené na vode, lebo keď bol Krajmer na mieste vraždy, nebolo ešte verejne známe, že sa Kuciak vadalovcom vôbec venoval.

Prečítajte si tiež: