Alena Zsuzsová je dnes pre celé Slovensko známa ako údajná objednávateľka vraždy novinára, na ktorú doplatila i jeho snúbenica Martina Kušnírová († 27). Kým pred desiatimi rokmi figurovala v troch firmách a mala aj živnosť, dnes nemá na prvý pohľad žiadny zdroj príjmu. Žije si pritom, aspoň podľa niektorých susedov, nad pomery. Za všetkým vraj majú byť nadštandardné vzťahy s určitými mužmi.

Hovorí sa predovšetkým o jej veľmi blízkom spojení s kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom. Objavili sa správy, že zamestnával Alenu ako tlmočníčku, finančne ju podporuje a je krstným otcom jej 15-ročnej dcéry. To podnikateľ, ktorý je za mrežami v súvislosti so zmenkami TV Markíza, prostredníctvom svojho advokáta rezolútne poprel. Lenže viacerí Zsuzsovej susedia a známi tvrdia, že sa priateľstvom s Kočnerom sama chválila.

Je preto možné, že mu rôznym spôsobom pomáhala. A týždenník PLUS 7 DNÍ má dôkaz, že Zsuszová sa s Kočnerom dobre poznala. Sú to fotografie, ktoré vznikli 26. januára, teda tri týždne pred vraždou Jána Kuciaka. Zsuzsová s Kočnerom sa stretli v hoteli Ponteo v bratislavských Rusovciach. Bola tam i Alenina dcéra Mia (15). Pri odchode z hotela, ako uvádza týždenník, ešte niekoľko minút dvojica osamote debatovala.

Podľa istých informácií mohla Zsuzsová pomáhať zbierať podpisy na registračné listiny vznikajúcej strany Cieľ. Takisto sa čoraz hlasnejšie hovorí o tom, že Alena sa kedysi mala živiť prostitúciou v Taliansku, kam vozila aj ženy z Komárna. Mala byť aj sexi volavkou, ktorá zvádzala vplyvných politikov. Ich spoločné radovánky mali byť zachytené na fotografiách a videách a podľa dobre informovaných zdrojov mali slúžiť na diskreditáciu politikov.

V prípade sa objavil aj Andruskó, obvinený z vraždy Kuciaka.
V prípade sa objavil aj Andruskó, obvinený z vraždy Kuciaka.
Zdroj: archív

Stretávať sa mali v známom penzióne Zlatý kľúčik v Nitre, ktorého majiteľmi majú byť zaujímaví ľudia. Zsuzsovú poznal napríklad aj Boris Kollár. „Ona sa mi ozvala. Vtedy bola matkou päť-, sedem- či osemročného decka. Chcela si zarobiť nejaké peniaze za sprostredkovanie predaja pozemkov. Videl som ju asi trikrát. Nevyšlo to, mala nejaký problém, pomohol som jej,“povedal nám. Popiera, že by ich vzťahy boli bližšie.

Na sociálnej sieti zverejnil, že vie minimálne o piatich známych ľudoch, ktorí sa s ňou zaplietli. Neskôr nám Kollár osobne povedal: „Už viem ďalších minimálne sedem mien. V žiadnom prípade ich neprezradím. Ale niektorí vrcholoví politici sa teraz trasú, kto niečo na nich vytiahne.“ To, že Alenu ktosi najal, aby získal silnú páku na vplyvných Slovákov, by sa dalo pochopiť. Keďže ju spájajú s Marianom Kočnerom, špekuluje sa, či volavku nerobila práve pre neho.

Kočner popiera vzťah so Zsuzsovou, fotografia dokazuje opak.
Kočner popiera vzťah so Zsuzsovou, fotografia dokazuje opak.
Zdroj: archív

Oveľa nebezpečnejšie je, ak sa preukáže, že bola zapletená do vrážd. Už pred ôsmimi rokmi, ako upozorňuje týždenník PLUS 7 DNÍ, sa však jej meno objavilo v súvislosti s vraždou bývalého hurbanovského primátora Lászlóa Basternáka. V roku 2010 opätovne kandidoval a jeho súperom bol Roman Ostružlík, ktorému ponúkla pomoc s predvolebnou kampaňou práve Alena Zsuzsová. On jej mal sľúbiť, že ak vyhrá, bude primátorskou asistentkou.

A čuduj sa svete: na Ostružlíkovu kampaň prispel piatimi tisíckami eur aj Zoltán Andruskó, ktorý je v prípade Kuciaka obvinený ako sprostredkovateľ vraždy! Basternák dostával výhražné anonymy a v marci 2010 naňho niekto vystrelil. O pár mesiacov sa okolo brány domu Basternákovcov motal podozrivý muž v policajnej uniforme. Ďalší deň zastavil manželov, keď sa vracali domov.

Smrť exprimátora v Hurbanove: Podľa súdu vraždil Štefan Kaluz, Alena bola svedkyňa. V prípade sa objavil aj Andruskó, obvinený z vraždy Kuciaka.
Smrť exprimátora v Hurbanove: Podľa súdu vraždil Štefan Kaluz, Alena bola svedkyňa. V prípade sa objavil aj Andruskó, obvinený z vraždy Kuciaka.
Zdroj: TASR

„Bol holohlavý, so strniskom na brade a slnečnými okuliarmi na nose. Vystrelil smerom k manželovi,“opísala neskôr pani Basternáková. Ju muž zhodil na trávnik a ponáhľal sa za manželom. Ten sa potkol a spadol. Muž mu strelil priamo do hlavy. László Basternák nemal šancu prežiť. Z vraždy usvedčili Štefana Kaluza, ktorého poslali na 25 rokov za mreže. Priznal len to, že to urobil pre peniaze.

Vysvitlo však, že Kaluz sa pred vraždou i po nej stretával s Vladimírom Mosnárom, zamestnaným v esbéeske, ktorá patrila Františkovi Borbélymu zo skupiny sýkorovcov. A Mosnár bol kamarátom Aleny Zsuzsovej! „Občas mi robil šoféra. Mám strach z cudzích ľudí, bývam na antidepresívach a vtedy by som nemala šoférovať. Či som s ním bola v čase vraždy Basternáka? To si vážne nepamätám. Mám problémy s pamäťou,“tvrdila Alena na súde, kde bola ako svedkyňa. Zsuzsová sa teda neobjavila prvýkrát na mieste, kde sa zabíjalo, a poznala mužov odsúdených za vraždu.

Teraz ju samotnú viní polícia z objednávky smrti Jána Kuciaka a je podozrivá i z toho, že pripravovala vraždu námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho. Ona tvrdí, že nemala dôvod usilovať o život novinára. Až vyšetrovanie ukáže, či bola teda „iba“ vernou pomocníčkou niekoho iného, pre koho bola ochotná nielen diskreditovať vplyvných mužov, ale aj sprostredkovať vraždy.

Boris Kollár

Zsuzsovú vraj spoznal pred niekoľkými rokmi, keď ho požiadala o pomoc. Nič viac vraj nebolo. Ale údajne vie, že niekoľkí politici sa mali s Alenou zapliesť a teraz sa boja, čo o nich odhalí.

Boris Kollár Zsuzsovú vraj spoznal pred niekoľkými rokmi, keď ho požiadala o pomoc.
Boris Kollár Zsuzsovú vraj spoznal pred niekoľkými rokmi, keď ho požiadala o pomoc.
Zdroj: archív

Prečítajte si tiež: