Tragédia sa odohrala v stredu 12. 10. 2022, kedy sa Juraj (†19) vybral z domu do mesta s otcovou zbraňou. Pred barom Tepláreň, o ktorom vedel, že sa tam stretáva LGBT komunita zastrelil dvoch mladých mužov a postrelil ich kamarátku. Nakoniec si sám vzal život.

Od ohavnej udalosti už vyplávalo na povrch množstvo šokujúcich informácií, ktoré približujú pozadie činu. Jedna z tých, ktoré ľudí najviac zaskočili, bolo verejné prehlásenie strelcovho otca, neúspešného kandidáta strany Vlasť Juraja Krajčíka staršieho v Kotlebovom rádiu Kompas.

Tvrdil, že neverí tomu, že to jeho syn skutočne urobil a že je celý čas iba zneužitá obeť. Naopak Kotleba vzniknutú situáciu videl ako spravodajskú hru. Krajčík starší od udalosti uverejnil na sociálnej sieti niekoľko kontroverzných príspevkov o smrti jeho syna.

Posledný z nich pridal 23.11. o druhej ráno. Informuje v ňom o tom, že strelca konečne pochovali. "V piatok, 18.11.22 sme sa konečne, po neskutočných útrapách a v úzkom kruhu najbližšej rodiny a priateľov, rozlúčili s naším milovaným synom, Jurkom," píše Krajčík starší na sociálnu sieť.

"Česť jeho pamiatke. Rozlúčili sme sa s ním tak neskoro a v utajení len pre to, že sa nám tí “slušní”, ktorí volili túto garnitúru, ktorá je momentálne pri moci, vyhrážali mne a mojej rodine smrťou a hanobením hrobu nášho syna," dodáva neúspešný politik s tým, že nechápe, kam sme sa dopracovali, keď sa rodina bojí slušne a v pokoji pochovať svojho milovaného syna. "Toto sme chceli?!!! Plačem ako malý chlapec," uzatvoril Krajčík starší.

Prečítajte si tiež: