Tragická nehoda sa stala ešte 8. júna minulého roku. Nikolka Hudáková z obce Janovík a Juraj Seman z Rozhanoviec zahynuli v troskách auta, do ktorého neďaleko Čierneho nad Topľou vo Vranovskom okrese v obrovskej rýchlosti napálila oproti sa rútiaca Škoda Octavia. Za jej volantom sedel vtedy len 18-ročný Tomáš Sisák. Policajné vyšetrovanie jednoznačne ukázalo, že práve on je vinníkom havárie. Ešte vlani v auguste podal okresný prokurátor na súd vo Vranove nad Topľou na mladíka žalobu. Odvtedy smútiace rodiny márne čakajú pojednávanie.

 
MIESTO TRAGÉDIE: Pripomínajú ju kríže pri ceste, ku ktorým často chodievajú príbuzní spomínať.

Má kontakty

Tomášov otec podnikateľ Marián Sisák je vraj vo Vranove veľmi vplyvným človekom.
„Z prípadu boli postupne vylúčení z dôvodu priateľských vzťahov s otcom obžalovaného všetci sudcovia okresného súdu, ktorí sa venujú trestným veciam, i jedna z asistentiek senátu. O ďalšom postupe rozhodne v najbližšom období Krajský súd v Prešove,“ dozvedeli sme sa od krajského hovorcu prešovských súdov Michala Drimáka. „Chlapec, ktorý zabil naše deti, stále nie je potrestaný. S tým sa v žiadnom prípade nemôžeme uspokojiť. Tragédia hlboko zasiahla našu dovtedy šťastnú rodinu,“ nevie zastrieť smútok v hlase Nikolkina matka Eva.
Aj Jurajovi príbuzní ťažko nesú obrovskú stratu. Postoj Tomáša, ktorý už druhý rok študuje právo, alebo jeho otca sa nám zistiť nepodarilo. V Rakovci nad Ondavou, kde bývajú, pred nami brána honosnej vily zostala zatvorená, telefón nikto nedvíha.