Okolnosti pondelkovej desivej udalosti vyšetruje inšpekcia ministerstva vnútra. Zastreleným je Filip Suchar Turek (†29), po ktorom zostala ročná dcérka, manželka a mama. Zbraň proti nemu otočil po skončení služby o 18:15 jeho kolega - syn prešovskej primátorky Andrey Turčanovej Martin Turčan (33).

Takto riešil svoju zlosť na kolegu. Filip si totiž všimol jeho problémové správanie a žiadal svojich nadriadených, aby Martinovi odobrali  služobnú zbraň. Ten sa nahneval a spustil streľbu. On mal vystreliť päť rán a Filip pri obrane tri. Mladší z mužov mal v tele dve rany, jedna mala zasiahnuť jeho pľúca, druhá srdce. Útočník z miesta činu ušiel na policajnom aute.

Prvé informácie vraveli, že unikal smerom na Košice. Prestrelka sa totiž udiala medzi čerpacou stanicou a budovou bývalej železničnej stanice, za ktorou sídli v malej budove oddelenie železničnej polície, kde boli obaja zamestnaní. Neďaleko odtiaľ je cesta vedúca na diaľnicu smerom do Košíc. Lenže na jej začiatku je odbočka na tunel na diaľnicu smerom na Žilinu, kam si to unikajúci namieril.

NOVÉ FOTOGRAFIE Z MIESTA ČINU NÁJDETE V GALÉRII>>>

Policajti ihneď rozbehli rozsiahle pátranie. Keďže mal útočník v aute vysielačku, nemohli sa cez ňu pátrači dorozumievať a preto vznikali rôzne dezinformácie. Po pár hodinách však unikajúci služobný golf zaznamenala mýtna brána pri Štrbe a tak sa mu dostali na stopu. Chytili ho až pri Slovenskej Ľupči, na ramene mal strelné poranenie. Podľa našich informácií spolupracuje s vyšetrovateľom, v súčasnosti je v cele policajného zaistenia a v najbližších hodinách bude zrejme súd rozhodovať o jeho vzatí do väzby. 

Polícia k prípadu nezverejňuje žiadne informácie. "Bližšie informácie aktuálne nie je možné poskytnúť," uviedol prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik. K tragédii sa v utorok na tlačovej besede vyjadril dočasne poverený policajný prezident Štefan Hamran. Po meste sa totiž okamžite začali šíriť informácie, že Martin sa v minulosti liečil pre psychické problémy. Vyjadrovali sa aj jeho bývalí kolegovia, ktorí na to upozorňovali a žiadali nadriadených, aby mu odobrali služobnú zbraň. Ako je možné, že tak neurobili?