Dömötör je spolu s Petrom Petrovom a Matejom Zemanom obvinený zo zločinu marenia spravodlivosti, zločinu krivej výpovede a krivej prísahy. Ich skutky sa majú týkať káuz Očistec, Judáš, Mýtnik a iných. ÚIS sa však podarilo zadržať iba Dömötöra. „Prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava dňa 21. júla 2021 vo večerných hodinách podal na obv. Cs. D. návrh na jeho vzatie do väzby útekovej, kolúznej a preventívnej,“ potvrdil pre TV Markíza šéf Krajskej prokuratúry v Bratislave Rastislav Remeta.

Na neverejné zasadnutie priviezla Dömötöra tesne pred jeho začatím eskorta. Obvinený si chránil tvár pred objektívmi novinárov, no prezradil, že bol navádzaný na krivú výpoveď: „Bol som ovplyvňovaný. Dozviete sa, kto to bol. Policajti to neboli.“ Na otázku, či ho ovplyvňovali kamaráti z mafiánskej skupiny takáčovcov, odpovedal jedným slovom: „Uvidíte.“

Po súde Dömötör poodkryl ďalšie detaily. Na otázku, či videl, ako Zeman dáva obálku s úplatkom pre bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika kajúcnikovi Ľudovítovi Makóovi a už nebohému Františkovi Böhmovi, odpovedal jasne: „Nie, nevidel.“ Ozrejmil, aj prečo pred vyšetrovateľmi tvrdil niečo iné: „Lebo som bol ovplyvňovaný.“ Ani po súde však neprezradil viac. Vraj sa to verejnosť dozvie.

Prokurátorka neprezradila, ako súd na neverejnom zasadnutí rozhodol. Informáciu napokon poskytol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak: „OS Bratislava III vzal do väzby obvineného a to z dôvodov tzv. kolúznej a preventívnej väzby, t. j. dôvodnej obavy, že by mohol ovplyvňovať svedkov a dôvodnej obavy, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti. Proti rozhodnutiu podal sťažnosť obvinený, ako aj prokurátor, o ktorých bude po doručení veci rozhodovať Krajský súd v Bratislave.“ Dömötör teda bude stíhaný väzobne.

Na situáciu už pre TASR reagoval aj Kováčikov obhajca Erik Magál: „Stupňujúce sa podozrenia z manipulácií výpovedí svedkov v trestných konaniach, označovaných ako Božie mlyny, Očistec a ďalšie, sa po vznesení obvinenia osobám Csaba D., Matej Z. a Peter P. a následnom priznaní Csabu D. ukázali ako opodstatnené a reálne. S ohľadom na skutočnosť, že Matej Z. a Csaba D. sú svedkami vo veci vedenej na ŠTS v Pezinku proti Dušanovi K., považujeme za neprípustné, aby sa v tejto veci ďalej viedlo hlavné pojednávanie a vykonávalo dokazovanie, a to vzhľadom na reálnosť a závažnosť podozrení, že vyšetrovanie v tejto veci bolo zmanipulované.“ Magál povedal aj to, že je vraj neprípustné, aby bol Kováčik za týchto okolností naďalej vo väzbe.

 

Prečítajte si tiež: