Trestu za nerozvážnosť nezodpovedný vodič neunikol! Za jazdu v opitosti so šiestimi promilami v dychu Petrovi (30) z Vranova nad Topľou vymeral tamojší súd trest odňatia slobody v trvaní 5 mesiacov s podmienečným odkladom výkonu na skúšobnú dobu v trvaní 24 mesiacov. “A  trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá všetkých druhov v trvaní 42 mesiacov,” informovala hovorkyňa prešovských súdov Ivana Petrufová. Trestný rozkaz je právoplatný.

Na súd ho priviezli v policajnom aute, tvár si zakrýval rozhodnutím o vznesení obvinenie. K tomu, či si uvedomuje, aké fatálne následky na zdraví a živote jeho a ostatných mohol spôsobiť, sa odmietol vyjadriť.

Jazda po nočnom popíjaní

Nezodpovedný vodič využil na jazdu autom v opitosti nočnú hodinu. V poriadne podguráženom stave ho okolo polnoci z pondelka na utorok načapala policajná hliadka po podnete od občanov na Herlianskej ceste. Keď mu dali fúkať, výsledok ich poriadne prekvapil. Pri prvej dychovej skúške mu namerali šokujúce hodnoty. “Výsledok dosiahol hodnotu 6 promile! Vodič viedol motorové vozidlo v stave vylučujúcom spôsobilosť vykonávať túto činnosť, pričom mohol vážne ohroziť svoj život i zdravie  ale aj život a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky,” informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Na mieste ho zadržali a putoval do cely policajného zaistenia. Triezvel niekoľko hodín. Po vykonaní potrebných procesných úkonov mu vranovský dopravný policajt vzniesol obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. 

AKÉ NÁSLEDKY MÔŽE MAŤ JAZDA V OPITOSTI SI PREČÍTAJTE NA TOMTO ODKAZE V ČLÁNKU O TOM, AKO TRI MALÉ DETI PRIŠLI O SVOJU MAMU. 

Súdny znalec je presvedčený, že muž v skutočnoti nemohol mať v krvi také množstvo alkoholu: “Také hodnoty mu mohli namerať len v prípade, že tesne predtým pil a v ústach ešte mal stopy alkoholu alebo pri fúkaní do prístroja si odgrgol,” uviedol s tým, že ak by mal skutočne v krvi šesť promile, neprežil by to. 

Podľa našich informácií muža skutočne hliadka zastavila v čase, keď išiel z benzínky a tam pil. Lebo pri druhej a tretej dychovej skúške, krátko po prvom meraní, už mal iba cez 3 promile v dychu. “Nevyzeral na to, že by mal každú chvíľu umrieť,” dozvedeli sme sa od nášho zdroja. 

FAKTY: 

90 kg vážiaci muž musí vypiť 13 poldecákov 40 % alkoholu, aby mal v krvi 3 promile alkoholu. 

Pri šiestich promile by toho musel naliať do seba 13 dcl tvrdého alkoholu.