Líder kapely Elán Jožo Ráž dnes havaroval v Bratislave na Mierovej ulici. Ako prvý o tom informoval Slovenský denník.

>>Nový týždeň opäť začal nehodami: Auto odhodilo do MHD-čky!<<

Vinníkom nehody mal byť práve spevák, ktorý nepočul prichádzajúcu sanitku. Tej sa stihli uhnúť dve autá a Ráž už nestihol zabrzdiť.

"Nehodu vyriešili na mieste ako škodovú udalosť," povedal bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Spevák nestihol zabrzdiť a narazil do auta pred ním.
Zdroj: Michal Smrčok

"Nebudem sa k tomu vyjadrovať," povedal nám Raž, keď sme ho oslovili a z miesta nehody odišiel, pričom ho sprevádzal chlap, zrejme ochrankár. Celú situáciu nám popísal vodič auta, ktoré sa ako prvé vyhýbalo sanitke.

"My sme sa uhli prichádzajúcej sanitke, aj auto za nami. Bohužiaľ, spevák, ktorého mám tak rád, to nezvládol a neubrzdil," prezradil nám.

Nepoučiteľný?

Podobnú nehodu mal Jožo Ráž pred dvoma rokmi. Na križovatke na Prievozskej ulici nedobrzdil a narazil do auta pred sebou.

Počas nehody sa nikto nezranil, škodu utrpeli len vozidlá.

Jedna nehoda mu zmenila život

Rocker z legendárnej skupiny Elán mal v júni 1999 oveľa ťažšiu nehodu na motorke. Na nábreží Dunaja sa zrazil s autom, ktoré šoféroval vodič z Nemecka. Jeho život bol pár dní v kritickom stave.

Spevák mal v roku 1999 ťažkú nehodu, po ktorej musel podstúpiť plastickú operáciu.
Zdroj: archív

Nohu mal úplne pretočenú a podľa rozsahu zranení hlavy sa predpokladá, že mu prilba odletela z hlavy ešte predtým, ako dopadol na zem. Mal zlomený nos, predkolenie, zápästie a preliačenú lebku.

Niekoľko plastických operácií mu odstránilo jazvy na tele. Tie na duši však spevák nikdy verejne nepriznal. Napriek nehode sa dokázal vrátiť do šoubiznisu a so skupinou koncertuje naďalej.

Nikdy však už Elán nepredal toľko kusov albumov ako v časoch ich najväčšej slávy.

Elán

Formácia Elán vznikla v roku 1968. Na konte majú tiež niekoľko kompilácií, živákov a albumov v anglickom jazyku. Kapela zvládla aj niekoľkoročnú prestávku, ktorú zapríčinila spomínaná nehoda Joža Ráža v júni 1999. Po pauze sa Elánu podarilo odohrať koncert v Prahe, na ktorý prišlo až 80-tisíc ľudí. V roku 2007 skupina vypredala aj slávnu Carnegie Hall v New Yorku.

Prečítajte si viac na Pluska.sk: