Anonym zavolal na políciu, že do osady v Lipanoch umiestnil bombu. "Lebo vraj neznáša Rómov, bombu odpáli a vyhodí ich do vzduchu," informuje náš zdroj.

Policajti pre museli evakuovať tamojších obyvateľov, dovedna okolo tisíc ľudí. Po prehľadaní osady služobnými psami sa mohli vrátiť do svojich príbytkov. Nakoniec sa vraj podarilo vypýtrať aj oznamovateľa. Bol ním  miestny osadník, ktorý si takouto "zábavkou" zrejme krátil čas a do pozoru postavil nielen policajtov, ale aj všetkých svojich susedov vrátane malých detí. Volal z českého čísla. 

Podľa prešovského krajského policajného hovorcu Daniela Džobanika na tiesňovú linku 158 oznámil v čase okolo 19:20 h neznámy mužský hlas, že v osade v Lipanoch je bomba, ktorá vybuchne za hodinu a pol a všetci tam zomrú: "Polícia ihneď prijala potrebné bezpečnostné opatrenia a evakuovala približne tisíc obyvateľov časti ulice Za traťou. Policajti za účasti pyrotechnikov a psov vykonali prehliadku objektov v tejto lokalite, ktorá bola ukončená v čase o 21:45 h. Nenašla sa žiadna výbušnina, či výbušný systém." Na miesto pristavili aj evakuačný autobus. 

Hovorca dodal, že na základe operatívneho preverovania policajti ešte v ten večer zadržali podozrivého z nahlásenia bomby. Ide o 24-ročného obyvateľa osady, kde bola bomba nahlásená. Volajúcim je Patrik, ktorý väčšinu života prežil v detskom domove, ukončil prvý stupeň vysokej školy. Po návrate do osady sa začal stretávať s miestnym 14-ročným dievčaťom. Jej mama však na neh privolala políciu a vtedy sa v jeho hlave v panike zrodil nápad zavolať na políciu a ohlásiť bombu.   "Prešovský vyšetrovateľ muža obvinil z prečinu šírenia poplašnej správy. Hrozí mu trest odňatia slobody na 1 – 5 rokov," uviedol Džobanik.