Najprv to bola veľká láska. Starosta Cestíc Róbert Grešo a ekonómka obecného úradu Viktória sa dali dokopy a prežívali romantické zaľúbené chvíle. Keď sa však starosta vrátil k manželke, začali sa pekelné spory. Najprv to boli hádky, potom zákaz vstupu, nakoniec fyzický útok. Veľká láska sa napokon skončila na súde!

Podľa Cestičanov bolo pozadie incidentu pomerne pikantné. "Robi žil v minulosti s Viktóriou, ale kvôli neustálym nezhodám sa rozhodol vrátiť k bývalej manželke. Viki sa to nepáčilo. Hádky pretrvávali. Čo sa tam naozaj stalo, vedia len títo traja  - starosta, Viktória a jej mama Katarína. Isté však je, že dve ženy tvrdia jedno a starosta druhé," opísali situáciu domáci.

Po spore, ktorého hlavnými aktérmi boli starosta a dve úradníčky - matka s dcérou - skončila staršia zo žien, Katarína, na maródke. Mladšia Viktória kvôli zákazu vstupu úradovala na lavičke pred budovou obecného úradu.

 

Stratili moju dôveru!

Starosta Róbert Grešo nám vtedy vysvetľoval, že pracovníčky stratili jeho dôveru a preto ich do kancelárie viac nepustí. Jeho rozhodnutiu predchádzal spor, ku ktorému došlo po tom, ako sa dostal do konfliktu s účtovníčkou Katarínou. Tá ho podľa jeho slov napadla.

Žena tvrdila opak. Dodala, že kvôli zraneniam skončila v nemocnici.

Cestičania nás v minulosti upozornili, že aj po rozchode Viktória mala na sociálnej sieti zverejnené fotografie z dovoleniek a výletov so svojou bývalou láskou. Neskôr ich odstránila.
Zdroj: archív V.J.

Starostu sme nedávno zastihli na úradu pri vybavovaní stránok. Na otázku, ako sa mu pracuje, keďže je sám, povedal: "Kľud, pokoj! Úrad funguje tak, ako má. S výnimkou ekonomických vecí, ktoré mi robí externá firma z Košíc, ostatné zvládam sám," povedal vysmiaty Grešo.

Dodal, že hoci sa nezastaví, nesťažuje sa. "Veď starosta, je od slova starať sa," poznamenal dobre naladený prvý muž obce.

Referentku sme zastihli pred rokom na lavičke pred budovou.
Zdroj: Daniela Pirschelová

 

Spomenul aj výsledky inšpekcie, ktorú vykonal tesne po incidente Inšpektorát práce v Košiciach. "Boli zistené niektoré porušenia Zákonníka práce a z toho dôvodu zamestnávateľovi bolo nariadené tieto nedostatky odstrániť v stanovených lehotách," znelo stanovisku inšpektorátu. "Všetko som dal do poriadku aj vďaka ústretovosti inšpektorov," hovorí starosta.

Výpoveď matke i dcére

Zaujímalo nás, ako sa napokon skončil spor s obidvomi pracovníčkami. "Poslal som im nedávno doporučené zásielky o ukončení pracovného pomeru. Referentke Viktórii som už vyplatil všetko, čo jej podľa zákona patrí. Jej matka po roku ukončila maródku. Ju budem riešiť teraz," povedal starosta.

Incident kvôli vzájomným trestným oznámeniam riešila aj polícia. Vyšetrovanie prípadu s údajným napadnutím Kataríny bolo ukončené koncom mája 2020 podaním návrhu na podanie obžaloby.

Súdne ťahanice

"Okresný súd Košice-okolie eviduje od polovice júna obžalobu  okresnej prokuratúry na R. G., ktorý mal spáchať tento čin na chránenej osobe vyššieho veku a spôsobiť tým ťažkú ujmu na zdraví. Obžaloba bola podaná v polovici júna. O veci ešte súd nerozhodoval," uviedla hovorkyňa košických súdov Anna Pančurová. V prípade dokázania viny, hrozí  trest 2-5 rokov.

Chceli sme poskytnúť priestor na vyjadrenie aj bývalým zamestnankyniam úradu. Na zvonenie vyšla von z domu staršia zo žien. "Nebudem sa k ničomu vyjadrovať. Všetko majú v rukách súdy," povedala Katarína a s argumentom, že sa ponáhľa do Košíc, pribuchla dvere.

Viac foto TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Začali by ste si na svojom pracovisku milostný románik?