O tragédii informovala v stredu neskoro večer Polícia SR na svojom facebooku. Tri ženy mali zachraňovať zvieratá z útulku v Revúcej, pričom ich nešťastne stiahol silný prúd rieky Muránka.

Útulok v Revúcej začalo zaplavovať už počas dňa. Zúfalí majitelia a dobrovoľníci celý deň prosili nielen o pomoc s dočasnou starostlivosťou psíkov, ale aj so samotným útulkom. Na pomoc prišli nakoniec aj dobrovoľníčky z útulku v Rožňave.

Podľa našich informácií sa záchranná akcia psíkov už blížila ku koncu. Ženy odvážali posledných troch, ktoré už boli naložené v aute. V poslednej chvíli ich však strhol silný prúd rozvodnenej rieky Muráň. Jedna zo žien ešte stihla zavolať na tiesňovú linku. Spojenie sa však po krátkej chvíli prerušilo.

Zatiaľ sa podárilo záchranárom nájsť len telo Zuzky Klinckovej. Tá bola zakladateľkou OZ i útulku. Okrem Zuzky má ísť aj o  Katarínu Kohutiarovú a  Zdenku Majeríkovú, taktiež z rožnavského útulku. 

Obete svoju prácu milovali a psy boli ich život. Dve zo žien  boli predsedníčka a podpredsedníčka Občianskeho združenia Život je pes.

"Útulok v Rožňave bude potrebovať pomoc spoluobčanov. Prišli o dve hlavné dobrovoľníčky a útulok Revúca utrpel veľké škody kvôli  záplavám. Prosíme, ľudí, aby sa pýtali, ako môžu pomôcť," uvádza na sociálnej sieti ZOPZ - Združenie ochrancov a priateľov zvierat. 

Dobrovoľníčky zomreli pri záchrane psíkov z útulku.
Dobrovoľníčky zomreli pri záchrane psíkov z útulku.
Zdroj: archív

"V útulku zostala len mladá žena, ktorá má svoje civilné povolanie. Je to obrovská tragédia s ďalekosiahlymi následkami. Nebyť ľahostajnosti úradov, "veď šlo iba o psy", tak zvieratká z útulku v Revúcej mohli byť už predpoludním núdzovo premiestnené," konštatovali zástupcovia ZOPZ.

Prečítajte si tiež: