Nehoda sa stala v stredu (28. 9.) krátko po 15. hodine v mestskej časti Komárna Ďulov Dvor. Ako informovala TASR , vodička Mazdy 3 začala spomaľovať, vodič Renaultu Espace idúci za ňou taktiež spomalil. Za ním idúci vodič dodávky Renault Trafic však pravdepodobne nesledoval situáciu v cestnej premávke a neskoro si všimol brzdové svetlá, potvrdilo informáciu pre agentúru Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Fotky rodiny mladého policajta si pozrite v galérii

"Vodička Mazdy 3 začala spomaľovať a vodič Renaultu Espace idúci za ňou taktiež spomalil. Za ním idúci vodič dodávky Renault Trafic však pravdepodobne nesledoval situáciu v cestnej premávke a neskoro si všimol brzdové svetlá. Narazil do Renaultu Espace a ten odrazilo do protismeru, rovno pod prichádzajúce nákladné auto," uviedla polícia Nitrianskeho kraja na facebooku. "Vodič Renaultu Espace, 39 ročný policajt v čase svojho osobného voľna, aj napriek poskytnutej pomoci záchranárov na následky utŕžených zranení na mieste nehody podľahol. Vedenie Krajského riaditeľstva PZ v Nitre a kolegovia vyjadrujú pozostalým úprimnú sústrasť." Táto nezmyslená nehoda, ako uviedla polícia na sociálnej sieti, pripravila o život nielen ich kolegu, ale aj manžela a otec dvoch malých detí Pavla Šajbena.

"Bol to veľmi dobrý a obetavý manžel a otec, každému pomohol, aj o polnoci," povedala nám Réka Šajbenová, manželka nebohého policajta. "Len teraz v pondelok sme oslávili trináste výročie svadby, sme spolu už dvadsať rokov." Ako nám prezradila, Pavol pracoval na operačnom stredisku polície v Nitre, kolegov mal aj v Hurbanove na obvodnom oddelení a dobre ho poznali aj kolegovia z Komárna, kde pracoval na dopravnej polícii ako nehodovkár. "Nechce sa mi veriť, čo sa stalo, dva roky mal do policajného dôchodku. Vždy jazdil opatrne, mal presné reakcie, bol to veľmi dobrý vodič," hovorí s plačom. "V to ráno prišiel zo služby a šiel do Komárna autom svojej známej kvôli STK. Okolo tretej mi volal, že už ide domov, mal ísť pre syna, no potom nám nezdvíhal telefón. To, čo sa stalo, nám oznámili jeho kolegovia," dodala pani Réka s tým, že sa ho už doma jeho 7 a 10 roční chlapci nedočkajú. "Neviem, čo bude s nami," s obavami vyslovila smutné slová.

"Veľmi ma zasiahla tato tragická správa, ako bývalého kolegu z jedného kolektívu. Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine, známym a priateľom zosnulého kolegu Palka Šajbena. Odpočívaj v pokoji!," objavilo sa medzi kondolenciami na facebooku. "Jednoducho sa tomuto celému nedá uveriť, mal by si tu ešte byť, s rodinou," vyjadrili smútok jeho priatelia. "Pred pol rokom na tom istom mieste sme mali tiež haváriu s takým istým postupom, ale našťastie sa nikto nezranil, viem, aký je to pocit, keď vy dávate pozor a druhý nie. Úprimnú sústrasť celej rodine," dodala pisateľka Evita.

Pri tragickej nehode nedávno prišiel o život aj otec štyroch detí, foto nájdete v galérii