Tragédia sa odohrala na zastávke MHD Zochova v centre Bratislavy. Podľa svedka, ktorý sa nachádzal na mieste, sa auto vyrútilo zo zákruty a napálilo priamo do ľudí. Čakajúcich odhodilo zo zastávky niekoľko metrov. Došlo k úmrtiu štyroch ľudí a niekoľko z nich sa zranilo. V pondelok ráno záchranári potvrdili šesť zranených, z toho dvaja boli v kritickom stave.

KTO SEDEL ZA VOLANTOM, SI POZRITE VO FOTOGALÉRII:

Záchranári ich uviedli do umelého spánku a s viacerými ťažkými poraneniami, tzv. polytraumou previezli do nemocnice. TASR o tom informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR Alena Krčová. Nehoda si celkovo mala vyžiadať štyroch mŕtvych a šesť zranených. To, že bol vodič auta pod vplyvom alkoholu, potvrdil aj policajný prezident Štefan Hamran.

Bolo mu nameraných 1,6 promile alkoholu a dokonca sa mal správať agresívne voči polícii aj zdravotníkom. Jeho spolujazdec bol taktiež opitý, namerali mu 1 promile. So zraneniami skončil v nemocnici, z ktorej už bol prepustený. Podľa našich informácií vodičom vozidla, ktoré narazilo do zastávky, má byť generálny sekretár Deaflympijského výboru Slovenska Dušan Dědeček. Na otázku, či si uvedomuje, čo sa stalo, vodič len odvrkol, že nič nevie. K tomu, či bol pod vplyvom alkoholu alebo drog, sa ale sám nevyjadril.

Ako informovala TASR, Deaflympijský výbor vyjadril rodinám obetí nehody úprimnú sústrasť. "Výkonný výbor DVS intenzívne pracuje na ďalšom riadnom fungovaní DVS a najmä na tom, aby športovci so sluchovým postihnutím neboli ovplyvnení touto tragédiou," doplnil prezident. Bližšie informácie k nehode neposkytol. "Vzhľadom na skutočnosť, že DVS ma iba sprostredkované mediálne informácie v tejto veci a z úcty k obetiam tejto tragédie a všetkých zainteresovaných osôb nám neprislúcha sa v tejto veci bližšie vyjadrovať," vysvetlil.

Prečítajte si tiež: