Reklama

MIMORIADNE Syn mafiánskeho bossa skončil v base: Otecko je na úteku, on vyvádza v krčme

Zatýkanie: Obávaný muž východoslovenského podsvetia Róbert Okoličány skončil koncom apríla v putách.

Zdroj: TVJOJ / ilustračné foto

Reklama
Ingrid Timková

Ingrid Timková

Redaktorka

Syn na doživotie odsúdeného vraha a šéfa košického podsvetia Róberta Okoličányho skončil za mrežami. Policajti ho zadržali v sobotu v obci Granč Petrovce (okres Levoča).

×
Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Dvaja nebezpeční slovenskí mafiáni sa vysmievajú polícii

    Róberta Okoličányho v apríli 2018 Najvyšší súd odsúdil za dve vraždy, pokus o vraždu a zosnovanie zločineckej skupiny pôsobiacej v Košiciach a okolí na doživotie. Súdne konanie trvalo 11 rokov, medzitým sa dostal na slobodu. Rozsudok si vypočuť neprišiel. No a kým si po neho prišli policajti, zdrhol. Ovtedy po ňom pátrajú aj cez Interpol. No v rukách policajtov teraz skončil jeho starší syn Filip.

    Zdroj: Plus 7 dní

    Róbert Okoličány (vpravo) so synom.

     Čo urobil?

    V sobotu Filipa Okoličányho, podľa nášho zdroja, zadržali policajti v obci Granč Petrovce v levočskom okrese v krčme. Zmasakroval ľudí v pohostinstve. Spacifikovať ho prišli až dve hliadky. "Krígľami na pivo boxoval zákazníkov do tváre, spôsobil im vážne zranenia, sú hospitalizovaní," vravia očití svedkovia. V tomto kúte východného Slovenska sa neocitol  náhodou. "V Levoči má frajerku," vysvetľuje muž znalý tamojších pomerov. 

    Prípad vyšetrujú policajti z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), expozitúra Východ. Vyšetrovateľ podal návrh na jeho vzatie do väzby, v utorok mu mal vyhovieť košický okresný súd. Lenže obvinený podal sťažnosť, na ťahu je teraz  košický krajský súd. 

    V máji 2015 sa Filip ocitol tiež za mrežami, do vyšetrovacej väzby vtedy vzali aj jeho otca. Policajti z NAKA ich spolu s kukláčmi zadržali z dôvodu, že mali ako organizovaná skupina vyvíjať nátlak na prešovského podnikateľa, ktorý sa chcel na Starej prešovskej ceste v Košiciach zúčastniť na dražbe nehnuteľností v hodnote šesť miliónov eur. Lenže o pár mesiacov ich súd v tomto prípade oslobodil spod obžaloby. 

    A čo na prípad hovorí polícia? 

    Podľa hovorcu Prezídia Policajného zboru SR sa udalosť stala v sobotu v pohostinstve v levočskom okrese. "Filip O. bezdôvodne napadnúť viacerých zákazníkov.  Rukami, hlavou, ale aj sklenenými pohármi. Mal rozbiť poháre aj sklo na vchodových dverách,  jednému zo zákazníkov zlomiť nos. Následne ho zadržali policajti z obvodného oddelenia v Spišskej Novej Vsi. Keďže bolo vyšetrovanie v operatívnom záujme národnej kriminálnej agentúry, v nedeľu prípad prevzala. Po ohliadke miesta činu a výsluchoch poškodených a svedkov ho vyšetrovateľ v pondelok obvinil z prečinov ublíženia na zdraví a výtržníctva.  Stíhaný je väzobne."

    Mohlo by vás zaujímať:

     

    Autor článku

    Ingrid Timková

    Redaktorka
    Narodila sa v Kráľovskom Chlmci, žije a pracuje v Prešovskom kraji. Ako novinárka pôsobí od roku 2004. Za svoju novinársku tvorbu získala medzinárodnú cenu za sériu reportáží o leteckej havárií slovenských vojakov pri obci Hejce, bola nominovaná na Novinársku cenu. Vyštudovala masmediálne štúdiá na Prešovskej univerzite. Venuje sa mapovaniu aktuálneho spoločenského diania, ale aj regionálnej politike, krimi či občianskym problémom. Je vydatá, má dvoch dospelých synov.