Tragédia sa stala krátko po 18-tej hodine v piatok 17. júla 2015 v Prielome Hornádu v časti zvanej Stupačky nad večným dažďom. Podľa záverov vyšetrovania - pilota oslepilo zapadajúce slnko a pri pohľade do tmavej rokliny prehliadol drôty vysokého napätia, na ktorých chýbali výstražné kontrastné balóniky. 

Rotory helikoptéry spoločnosti Air Transport Europe (ATE) Poprad pretrhli káble elektrickej energie a vrtuľník sa z výšky 100 až 200 metrov zrútil do rokliny. Zahynuli v ňom pilot Ľubomír Majerčák († 44), lekár Marek Rigda, technik Martin Svitana († 34) a horský záchranár Dušan Leskovjanský († 37). 

Vrtuľník sa zo záchranármi zrútil do rokliny v Prielome Hornádu v Slovenskom raji pred štyrmi rokmi.
Vrtuľník sa zo záchranármi zrútil do rokliny v Prielome Hornádu v Slovenskom raji pred štyrmi rokmi.
Zdroj: Ingrid Timková

Všetci počas svojej dlhoročnej praxe pomohli stovkám ľudí v núdzi a zachránili niekoľko životov. Počas služby iným však vyhasli tie ich. Po nemeckého chlapca so zlomenou nohou, ktorého šla posádka vrtuľníka zachraňovať, vyslali ďalšiu skupinu, ktorá ho z terénu vyslobodila. 

Aby vyslobodili telá z havarovaného vrtuľníka v nedostupnom teréne, museli nasadiť hasičov, horských záchranárov i policajtov. Celú oblasť vtedy uzavreli, telá nebohých transportovali z rokliny ich kolegovia, s ktorými sa stretávali v službe a spolupracovali spolu. Bolo to pre nich mimoriadne ťažké, keďže im odišli ich kamaráti.