Potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková. Upozornil na to spravodajský portál Aktuality.sk.

Po zaseknutí sa výťahu obytného domu na Legionárskej ulici v Bratislave zomrelo dieťa. Žena bola s ťažkými zraneniami prevezená do nemocnice. Nehoda sa mala podľa informácií portálu TV JOJ noviny.sk stať pri tom, ako žena nastupovala s kočiarom do výťahu. Ten sa následne prepadol.

FOTO Z MIESTA NEŠŤASTIA NÁJDETE V GALÉRII

"Hasiči osobu z priestoru vyslobodili a spolu s posádkou záchrannej zdravotnej služby začali s okamžitou resuscitáciou, ktorá bola úspešná a osobu sa podarilo oživiť. Následne bola prevezená do nemocnice. Batoľa sa aj napriek veľkej snahe zasahujúcich zložiek oživiť nepodarilo," ozrejmila Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

"Dnes v čase o 15.45 h sme prijali oznámenie o zaseknutí osôb vo výťahu v jednom z obytných domov na Legionárskej ulici v Bratislave. V dôsledku tejto tragickej udalosti malo dôjsť k úmrtiu maloletého dieťaťa a k ťažkým zraneniam ženy, ktorá bola prevezená do nemocnice," spresnila hovorkyňa Martiniaková s tým, že hodnovernosť tohto oznámenia privolaná policajná hliadka potvrdila.

Dodala, že bližšie okolnosti tejto udalosti sa v súčasnosti preverujú. Vyšetrovatelia boli na mieste nešťastnej udalosti ešte 3 hodiny neskôr.

Tragédiu potvrdili aj hasiči, ktorí boli na miesto privolaní k vyslobodeniu osôb z výťahu. "Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že zo zatiaľ nezistených príčin ostala medzi výťahom a výťahovou šachtou zaseknutá osoba, pričom vo výťahu sa nachádzalo zranené batoľa, ktoré bolo ihneď odovzdané do starostlivosti ZZS," objasnili hasiči.

Matku začali záchranári okamžite resuscitovať, na čo sa im ju podarilo oživiť. Bábätko však také šťastie nemalo. "Batoľa sa aj napriek veľkej snahe zasahujúcich zložiek oživiť nepodarilo," napísali hasiči.

Ľudí z okolitých bytoviek tragédia silno zasiahla, na mieste začali pribúdať sviečky na pamiatku zosnulého dieťatka.

Účastníčka diskusie na sociálnej sieti informovala, že otec zosnulého bábätka údajne spáchal samovraždu. Informáciu sme sa pokúsili overiť si na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Bratislave. Kompetentní nám však oznámili, že bližšie informácie k dotknutým nám nebudú poskytovať.

Komentár z facebooku k prípadu.
Zdroj: facebook

Mohlo by vás zaujímať: