Policajtom z Cífera sa piatková nočná jazda vodiča zdala poriadne čudná. „Vzhľadom na spôsob jazdy bolo podozrenie, že môže byť pod vplyvom alkoholu,“ povedala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Keď auto zastavili, zistili, že ho vedie prvý muž obce Ružindol Vladimír Púčik. Ten mal podľa medializovaných informácií predtým popíjať v spoločnosti kamarátov na oslave. Keď ho chytili, bol len pár metrov od svojho domu v Ružindole. Keďže ale nafúkal dve promile, skončil v policajnej cele. Obvinili ho z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V cele pobudol 48 hodín.

Vladimír Púčik (52) bol starostom obce Ružindol dlhých 28 rokov. Ak sa ale rozhodnutie stane právoplatným, príde o mandát.
Zdroj: ruzindol.sk

„Ak človek strávi dva dni v cele zadržania, tak vám prejde hlavou všetko možné," povedal pre televíziu Markíza starosta. „Čas sa vrátiť nedá a je to pre mňa neuveriteľné poučenie," vyjadril sa pre denník Plus JEDEN DEŇ.

Prijal zodpovednosť

Starosta vraví, že ľutuje, že si sadol za volant pod vplyvom alkoholu, no musel doma vybaviť dôležité rodinné záležitosti. "Dalo sa to riešiť určite inak," priznal. "Ja sa nebudem skrývať, ani vyhovárať. Musím si zodpovednosť vziať sám na seba. Musím cez to prejsť, mám rodinu a tej musím dokázať, že nie som taký, ako to vyzeralo v tom, čo som urobil. A oni to dobre vedia," dodal.

Prvého muža obce v superrýchlom konaní uznali vinným. Uložili mu pokutu 2 500 eur. Ak ju nezaplatí hrozia mu tri mesiace väzenia. Dostal tiež zákaz tri roky šoférovať akékoľvek motorové vozidlo. Ak sa rozhodnutie stane právoplatným, dlhoročný starosta sa bude musieť vzdať svojho kresla. Úrad do volieb prevezme jeho nástupca. "Pôjdem životom ďalej. Chcel by som nejakým spôsobom dokončiť projekty, ktoré mám rozbehnuté, ak o to bude záujem. Ale to už bude na tých, ktorí po mne prevezmú žezlo," skonštatoval.

Čo na to okolie?

"To ho nijako neospravedlňuje. Ani či je starosta, ani či je kto. Jednoducho tam alkohol nepatrí a bodka," povedala k prípadu obyvateľka obce pre televíziu Markíza. Ďalšia skonštatovala, že dve promile sú teda dosť.

Starosta sa však vyjadril, že od svojho okolia zatiaľ nemá negatívne reakcie. „Hovoria mi, že to bola hlúposť ale musím sa cez to dostať,“ povedal o podpore blízkych, za ktorú je vďačný.