Špecializovaný trestný súd ešte minulý rok v decembri neprávoplatne odsúdil starostu Dolného Chotára Františka Doru na 25 rokov za mrežami. Uznal ho za vinného z objednávok viacerých vrážd, činnosti v prospech zločineckej skupiny sátorovcov i ekonomickej trestnej činnosti. Dostal tiež trest prepadnutia majetku a trojročný ochranný dohľad.

Súhrnný 25-ročný trest dostal aj jeho syn František Dora mladší, ktorého uznali ako vinného z objednávky dvoch vrážd a ekonomickej trestnej činnosti.

František Dora, jeho syn František Dora mladší, Ladislav Alföldi a Roland Szamaránsky čelia obžalobe z viacerých vrážd, podvodu, drogovej trestnej činnosti, ako aj z členstva v skupine sátorovcov. Účelom vrážd malo byť umlčanie bielych koní.

Najvyšší súd 11. júla potvrdil výšky trestov, ktoré obžalovaní dostali od špecializovaného trestného súdu. Starosta obce Dolný Chotár Dora starší, ktorý bol na slobode s monitorovacím náramkom sa na pojednávanie nedostavil. Dôvodom má byť nepriaznivý zdravotný stav, kvôli ktorému bol dokonca hospitalizovaný. Prítomný nebol ani Alföldi.

Prokurátor žiadal pre Františka Doru staršieho a Alföldiho doživotné tresty, no neuspel. Podľa sudkyne na to neboli splnené podmienky. Rozhodnutie Najvyššieho súdu SR je už právoplatné a dnešným dňom sa tak nariaďuje výkon trestu odňatia slobody všetkým odsúdeným.

Obaja Dorovci spoločne s Alföldim si teda odpykajú 25 rokov vo väzením s maximálnym stupňom stráženia, Szamaránskemu zostal trest vo výške 18 rokov. Dorovi staršiemu bol tiež uložený trest prepadnutia majetku.

Anketa
Sledujete mafiánov a ich kauzy?

Koľko ľudských životov majú sátorovci na svedomí sa dozviete na druhej strane!