Slavomír Surový, o ktorom Černák tvrdil, že ako prvý štartoval jeho auto či nevybuchne, sa už niekoľko rokov snaží dosiahnuť obnovu konania. Medzitým si už svoj trest aj odpykal. V roku 2011 ho prešovský súd odsúdili na 15-ročné väzenie pre vraždu Petra Klešča a pokusu o vraždu Jozefa Holuba - brata nebohého bosa východoslovenského podsvetia Róberta Holuba z roku 1997. Predchádzala im vražda Čističovho brata Jána Kromku.

Podľa právoplatného rozsudku prešovského súdu z roku 2010 ide o skutok súvisiaci s bojom konkurenčných skupín v podsvetí a išlo o pomstu za to, že sa Kromkov brat Alojz, prezývaný Čistič, pokúsil pár dní predtým spáchať atentát na R. Holuba na benzínke na sídlisku KVP v Košiciach spolu so strelcom Jozefom Roháčom. Lenže tomu sa zasekla zbraň - škorpión.

Holub šiel na druhý deň do Spišskej Novej Vsi hľadať Alojza Kromku. Nenašiel ho, dal Petrom Kleščom vylákať Čističovho brata Jána, ktorý nemal nič so zločinom. Uniesli ho do Vajkoviec pri Košiciach, bili ho a mučili, odviezli do Ličartoviec a tam ho zastrelili a zapálili. Keď sa o vražde svojho brata dozvedel Čistič, chcel pomstu. A tak po tom, ako im dal echo Alexander Horváth, večer začiatkom októbra 1997 vykopli dvere do bytu na Kustrovej ulici v Košiciach, vtrhli dnu a zastrelili P. Klešča. Holubov brat Jozef, prezývaný Ďusi, vyskočil z okna a podarilo sa mu vrahom ujsť.

Lenže v utorok k tejto vražde vypovedal bývalý spoločník Mikuláša Černáka Miloš Kaštan. Podľa neho organizácia spornej vraždy bola trochu iná.

Čo povedal Miloš Kaštan na súde? Čítajte na ďalšej strane >>>