Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Stále sa nepoučil: Muž (40) bol pred rokmi odsúdený za drogy! Za rovnaký čin ho čaká ďalší súd

Reklama

Policajti zadržali v Trenčíne 40-ročného muža, ktorý sa dopustil drogovej trestnej činnosti. Vyšetrovateľ ho obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Za rovnaký čin muža už odsúdili. Informovala o tom v sobotu na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

"Polícia vykonala u muža osobnú prehliadku a prehliadku motorového vozidla. Našla a zaistila plastové injekčné striekačky a vrecká s obsahom bielej kryštalickej látky, ako i kovový prívesok s obsahom bielej kryštalickej látky," uviedli policajti, ktorí taktiež našli plastové vrecká s obsahom zelenej sušiny.

Z predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru zodpovedá zaistené množstvo minimálne 35 bežným jednotlivým dávkam drogy.

"Počas vyšetrovania bolo dostatočne preukázané, že obvinený si minimálne od septembra 2021 neoprávnene zadovažoval a následne neoprávnene prechovával na rôznych miestach omamné a psychotropné látky," doplnila polícia. Išlo podľa nej konkrétne o pervitín a marihuanu, ktoré si muž zadovážil pre vlastnú potrebu, ako aj s cieľom ďalšej neoprávnenej distribúcie viacerým konzumentom drog.

Vyšetrovateľ spracoval na muža podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby. V prípade dokázania viny hrozí obvinenému, ktorého už v roku 2016 právoplatne odsúdili za drogovú trestnú činnosť, trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.

Prečítajte si tiež:

Vyberáme pre vás niečo PLUS