Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, nezobral do väzby troch členov extrémistickej skupiny, herca a speváka kapely Krátky proces Rastislava Rogela s Karolom Pruknerom a Tomášom F., ktorých polícia zadržala v rámci akcie Šašovia v utorok a obvinila zo zločinu výroby extrémistických materiálov.

Prokurátor podal v stredu vo večerných hodinách na trojicu návrh na vzatie do väzby.

Mein Kampf a iné

Vyšetrovateľ NAKA dnes Karola P., Rastislava R., Tomáša F., Jozefa P., Radovana K., Radoslava V., Róberta T., Mareka V. a Petra S. obvinil zo zločinu výroby extrémistických materiálov a z pokračujúceho zločinu rozširovania extrémistického materiálu.

"Obvinení sa mali podieľať na výrobe hudobných albumov s extrémistickou tematikou. Pri domových prehliadkach sme zaistili predmety a veci s extrémistickou tematikou,"informuje polícia na sociálnej sieti.

 

 

Ide o herca a speváka extrémistickej hudobnej skupiny Krátky proces Rastislava Rogela a ďalších členov skupiny Karola Pruknera a Tomáša F. Polícia ich zadržala v rámci akcie Šašovia, ktorá prebehla v utorok (11. 8.). Sú obvinení zo zločinu výroby extrémistických materiálov. Mali sa podieľať na výrobe hudobných albumov s extrémistickou tematikou.

Článok pokračuje na ďalšej strane.