Všetko nasvedčuje tomu, že mladík, ktorý útočil na ženy močom a fekáliami, mal problémy už v minulosti. Spájali ho s prípadom rozotretých výkalov na mužských toaletách, pričom zisťovanie vinníka vtedy ukázalo práve na Martina Rodičia sú z konania syna zdrvení.

Martinov otec Pavel, ktorý je vysokopostaveným funkcionárom Ozbrojených síl SR, sa verejne v médiách za konanie syna ospravedlnil: „Je mi to nesmierne ľúto. Myslím, že horšie chvíle ako teraz sme ešte nezažili.“ 

Podarilo sa nám skontaktovať s bývalým Martinovým spolužiakom Tomášom. „Poznal som ho celkom dobre. Chodili sme spolu na osemročné gymnázium. Už na strednej sa zaraďoval do komunity s názvom PUA, bol jedným z takzvaných Pick-Up Artistov. V zjednodušenom zmysle slova tam šlo o balenie žien. Vtedy mu však nešlo o sex, baby balil len tak do počtu, čo mu zvyšovalo sebavedomie. Bol tým fascinovaný,“ tvrdí Tomáš.

Otec obvineného je vysokopostavený funkcionár Ozbrojených síl SR.
Zdroj: profimedia

Otec obvineného je vysokopostavený funkcionár Ozbrojených síl SR.
FOTO: profimedia

Nechutné Martinove činy si však nevie vysvetliť. Obávaný fantóm je podľa neho inteligentný chlapec, ktorý vo voľnom čase veľa čítal. „Po strednej šiel na vysokú školu študovať psychológiu. Nakoniec s tým sekol, lebo ho to nebavilo. Možno od toho čakal niečo viac,“ dodal.

Ďalší osud fekalomana je známy: O synovi generála rozhodol súd

Martin bol fajčiar, pričom jeho okolie nám potvrdilo, že je možné, že nefajčil iba cigarety. „Zdalo sa mi, že niekedy upadá do depresie a pripadal mi trošku mimo. Keď som ho stretol naposledy, mal veľmi dlhú bradu a vyzeral tak trochu ako bezdomovec. Podľa toho, čo rozprával, bol však normálny, nebol to žiaden blázon,“ myslí si Tomáš.

„Či sa mu darilo, neviem. Dlhšie som o ňom nepočul. Viem však, že sa veľmi intenzívne venoval meditácii. Vravel, že mu to pomáha odbúrať všetky problémy,“ dodal bývalý spolužiak. Nepríjemné skúsenosti však Martina mohli doviesť na ďalšie chodníčky.

„Všimol som si, že sa začal baviť aj s ľuďmi, ktorí mali problém s drogami či alkoholom. Či s nimi však bol naozaj vo vrúcnom kontakte, neviem,“ uzavrel ďalší Martinov známy z detstva Peter.

Podľa našich informácií si Martin dlho nevedel nájsť poriadnu robotu, preto pracoval ako barman a mal veľa brigád. Pomôcť mu mala sestra Michaela, ktorá pracovala v internetovom obchode, kde nakoniec zohnala prácu aj jemu.

Martinova sestra Michaela vraj býva spolu s bratom.
Zdroj: TASR

Martinova sestra Michaela vraj býva spolu s bratom.
FOTO: TASR

Michaela sme hľadali v práci, ale nepochodili sme. Podľa našich informácií bývala spolu s bratom, ale nič podozrivé si na jeho správaní nevšimla.

Martin si vo štvrtok večer vypočul verdikt sudcu. K prípadu okresný súd vydal oficiálne vyhlásenie. „Okresný súd Bratislava IV vzal do väzby obvineného M. M., trestne stíhaného z prečinu výtržníctva, a to z dôvodov tzv. preventívnej väzby, t. j. dôvodnej obavy, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti. Rozhodnutie o väzbe je právoplatné, sťažnosť nepodala žiadna z procesných strán,“ píše sa vo vyhlásení.

Názor sexuologičky Danice Caisovej:
„Komunita Pick-UP Artistov mohla mať na Martinovo správanie vplyv. Vzhľadom na to, že sa tomu venoval ešte v puberte, je ťažké vyvodiť z toho nejaký jasný názor. Pravda je, že človek vo vývoji sa hľadá a skúša nové veci. Jednou z alternatív však môže byť aj to, že kým na strednej mu stačilo ženy zbaliť, neskôr ich mohol chcieť na nezáväzný sex a potom dospieval stále k pocitu, že chce niečo viac, až sa to mohlo skončiť takýmto extrémom. Informácií však máme málo a všetky alternatívy, ktoré spomínam, sú len za predpokladu, že páchateľ nebol duševne chorý.“