Judite žilinský okresný súd nekompromisne naparil 12-ročné väzenie. Rozsudok však nie je právoplatný, rozhodovať bude ešte krajský súd. No ona vinu odmieta a stále trvá na tom, že jej kamaráta u nej v byte zavraždil elektrikár. Lenže polícia, prokuratúra a súd to videli inak.

Judita a jej rodičia považujú rozsudok za nespravodlivý, v procese vidia pochybnosti a podľa nich nie je dôkaz o jej vine. “Budeme sa proti tomu brániť, nikdy sa s tým nezmierime," povedal v novembri po rozsudku otec obžalovanej. A teraz sa na internete objavili rôzne dokumenty k prípadu, okrem iného aj jej výpoveď. O vražde sa pritom rozrozprávala až na hlavnom pojednávaní. Pred policajtmi ako podozrivá mlčala. 

Opis Juitinej výpovede zverejnenej nedávno na webovej stránke vytvorenej k tejto kauze súhlasí s tým, čo je uvedené v rozsudku, ktorý máme k dispozícii v anonymizovanej forme. Jej výpoveď začína tým, že s Tomášom boli dlhoroční kamaráti. Tvrdila to napriek tomu, že ich spoloční známi vravia, že ho neznášala. Ona však opisovala, že chodili spolu do kina, do fitka, trávili spolu veľa času. Často sa spolu učili a skúšali, vždy mali spoločné témy na rozhovor, nechodili spolu, hoci si to niektorí ich kamaráti mysleli. “Tomáš nemal záujem o vzťahy s dievčatami, bol gay,” píše sa vo zverejnenom dokumente na webe. Judita vraj mala priateľa a vzťah medzi ňou a Tomášom nebol založený na partnerskej náklonnosti ale na úprimnom kamarátstve. “V sobotu nadránom mali odchádzať na spoločný výlet do Londýna. Vo štvrtok poobede sa dohodli, že skontrolujú váhové limity batožiny a dohodnú si podrobnosti týkajúce sa cesty,” opisuje neznámy autor na spomínanej webovej stránke o Judite.

Obžalovaná Judita na súde.
Zdroj: lie

 

Podľa Juditiných slov uvedených v rozsudku, šli v osudný deň spoločne po ceste zo školy s kamarátkami tak, ako to robili často. Na rohu obchodného domu sa odpojili a zamierili k bytovke, kde bývala Judita. Kontrolovali si letenky, počúvali hudbu, posedávali v kuhyni, kde začala Judita nožom s čiernou rúčkou krájať jablká. Pomedzi to zalievala čaj a pokrájané jablká dala do misky. Dosku, na ktorej krájala jablká, umyla a dala do odkvapkávača. Nožík zostal v dreze. Vyšli na balkón a tam skúšali zaradiť tam vysadené kvety do rôznych čeľadí, pričom zistili, že jediný kvet, ktorý vedia zaradiť, je muškát.

O Juditinej výpovedi o neznámom mužovi, striekajúcej krvi a mdlobách čítajte na ďalšej strane.