Smrteľná nehoda na Spiši: Vlak zrazil človeka, mešká niekoľko spojov!
30. 10. 2023, 16:29 (aktualizované: 30. 10. 2023, 16:31)

Zdroj: TASR
Vlakovú dopravu v úseku Spišské Vlachy - Markušovce po pondelkovej popoludňajšej zrážke vlaku s človekom čiastočne obnovili. Pre TASR to potvrdil hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč s tým, že nehodová udalosť spôsobila meškanie niektorých spojov.
"Vlak nákladného dopravcu ZSSK Cargo zrazil osobu neoprávnene pohybujúcu sa v koľajisku na úseku trate Spišské Vlachy - Markušovce," spresnil. K zrážke došlo približne o 13.50 h.
Vlakovú dopravu v uvedenom úseku obnovili po prvej traťovej koľaji približne o 40 minút na to. Po oboch koľajach má byť doprava obnovená po vyšetrení udalosti políciou.
"Z dôvodu nehodovej udalosti meškajú zo stanice Spišské Vlachy dva vlaky kategórie Ex v rozsahu približne 34 až 60 minút a dva vlaky kategórie Os v rozsahu okolo 40 až 50 minút," dodal Kováč.
VIDEO Cestujúcich v Trebišove teší bezbariérový pohyb na stanici aj lepšia organizácia:

Zdroj: Lukáš Koco