Podľa doterajších zistení 67-ročná vodička na úseku diaľnice v smere z Chminianskej Novej Vsi na Prešov v 396 kilometri vpálila mazdou do diaľničiarov, ktorí pracovali na údržbe krajnice diaľnice. Práve vo chvíli, keď na jednom úseku skončili a chceli sa presunúť na ďalší a plánovali nastúpiť do auta, za ktorým bol zapojený prívesný vozík dopravného značenia diaľničnej spoločnosti, vrazila zozadu žena do signalizačného vozíka. V tom čase tam stáli aj dvaja robotníci. Osobné auto začalo následne horieť. Jeden z robotníkov, 56-ročný muž  z Vyšnej Šebastovej pri Prešove, zomrel na mieste. Druhého robotníka previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice, rovnako ako aj vodičku. Vodič auta diaľničiarov sa zranil iba ľahko. 

Pri nehode zasahovalo 12 hasičov z jednotky v Prešove a v Behárovciach s tromi kusmi hasičskej techniky. "Polícia preveruje okolnosti nehody," informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Migaľová. 

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) pred chvíľou so zármutkom oznámila, že pri údržbe diaľnice pri Prešove došlo k smrteľnému úrazu zamestnanca NDS.  

"Na úseku D1 medzi Popradom a Prešovom došlo k smrteľnému úrazu zamestnanca NDS. Podľa našich informácií, troch zamestnancov NDS, ktorí na mieste vykonávali údržbu, zasiahol signalizačný vozík, do ktorého v odstavnom pruhu narazilo osobné auto. Pozostalým vyjadrujeme úprimnú sústrasť," informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová. 

NDS vyzýva všetkých motoristov na pozornosť pri riadení vozidla a rešpektovanie dopravného značenia.

Mohlo by vás zaujímať: