Herečka, speváčka a recitátorka Zuzka Ogurčáková (†  22), ktorá študovala na Akadémii umení v Banskej Bystrici, zomrela 18. septembra náhle na priechode pre chodcov len pár metrov od domu, kde bývala s najbližšími.

Rozlúčkový obrad viedol bývalý primátor Ján Volný. Aj jemu sa od žiaľu neraz zlomil hlas.
Zdroj: dp

Čomu sa venoval za volantom?

Podľa výsledkov policajného vyšetrovania vtedy 50-ročný vodič zo Spišskonovoveského okresu smeroval s vozidlom zn. Volvo po Mlynskej ulici v smere od kruhového objazdu k miestnemu obchodnému domu. "Z výsledkov znaleckého posudku z odboru cestná doprava vodič dostatočne nesledoval situáciu na ceste, keďže na chodkyňu reagoval oneskorene napriek tomu, že bola dostatočne viditeľná a prechádzala po riadne vyznačenom priechode pre chodcov. Zranenia, ktoré pri zrážke utrpela, boli nezlučiteľné so životom a na mieste im podľahla," informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

V tom čase 50-ročný vodič z okresu Spišská Nová Ves zrazil Zuzanu neďaleko jej domova. Záchranári jej už nedokázali pomôcť.
Zdroj: PZ Košického kraja

Prednosť mu nič nehovorí

U vodiča tesne po nehode dychová skúška nepreukázala alkohol v krvi a aj rozbor odobratého biologického materiálu vylúčil prítomnosť
iných návykových látok v organizme. Negatívne boli v danom smere aj výsledky pitvy Zuzany.

Viac fotografií nájdete TU v galérii >>>

Ivanová zdôraznila, že znalecké dokazovanie potvrdilo, že vodič pri svojej jazde porušil zákonnú povinnosť, podľa ktorej je povinný dať prednosť chodcovi, ktorý vstúpil na vozovku a prechádza cez priechod pre chodcov, pritom ho však nesmie ohroziť.

Dievča vodič zrazil na priechode pre chodcov.
Zdroj: PZ Košického kraja

"Na základe výsledkov vyšetrovania a dôkazov vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi 50-ročného vodiča obvinil z prečinu usmrtenia, za ktorý mu v prípade dokázania viny hrozí 2 až 5 rokov za mrežami," uzavrela hovorkyňa.

Čítajte TU, čo hovoria na takýto trest mama so sestrou nebohej Zuzany, zahlasujte v našej ankete >>>