Dlhoročný poslanec a známy lekár nemocnice v Liptovskom Mikuláši si poriadne zavaril. Hoci nafúkal ešte minulú sobotu, po štyroch dňoch sa škandál prevalil. "Hovorí sa, že si občas vypil, vraj s tým mal problém aj v nemocnici,"dozvedeli sme sa z miestneho prostredia.

Hriešnik je v prostredí na Liptove známy ako športovec a chlap s veľkou postavou. Mnohí ho však radia aj k odborníkom vo svojom fachu. "V nemocnici dal do poriadku pôrodnicu, dá sa povedať, že je to jeho vizitka," hovoria miestni.

O vysvetlenie situácie sme viacerými pokusmi žiadali aj samotného Drahovzala, ten na telefonáty, mejl i sms nereagoval. To, či do nového zastupiteľstva zasadne je zatiaľ otázne. Podľa zákona totiž spáchal úmyselný trestný čin, čo znamená, že by mal prísť o mandát poslanca.

Rozhodnutie o vine Drahovzala je právoplatné. "Bol mu uložený peňažný trest vo výške 900 eur. Pre prípad, že by výkon peňažného trestu mohol byť úmyselne zmarený, súd ustanovil náhradný trest odňatia slobody vo výmere 2 mesiace. Súčasne bol obvinenému uložený aj trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu v trvaní 14 mesiacov," potvrdila nám Lenka Belavá, hovorkyňa súdov v Žilinskom kraji.

Drahovzal bol kandidátom v tíme staronového primátora Liptovského Mikuláša Jána Blcháča (Smer). Práve jeho podpora môže byť v novom mestskom zastupiteľstve pre primátora kľúčová. Ak by totiž Drahovzal do funkcie opätovne nenastúpil, prevahu by mohla získať pravicová väčšina.

Odborník na samosprávu to vidí s opätovným nástupom Drahovzala do poslaneckej funkcie nasledovne: "Tým, že ešte nezložil sľub, je poslancom pôvodného zastupiteľstva. Úmyselným trestným činom stratil bezúhonnosť a teda mandát. Kým teda nebude opäť bezúhonný, nemôže byť poslancom,"tvrdí Michal Kaliňák.