Miestni hovoria, že taký pohreb nezažili. "Smutný bol pohľad nielen na zronených príbuzných, ale aj štvrtákov zo ZŠ Malá Ida, ktorí napriek prázdninám sa prišli rozlúčiť s kamarátom Samom. Bolo dojemné vidieť niektorých ako plačú za spolužiakom,"  povedala žena, ktorú sme stretli cestou na cintorín. "Chlapca uložili do hrobu v novej časti pietneho miesta. Keď rodičia pôjdu autom okolo, hrob hneď uvidia. Je celkom na kraji," povzdychne si pani. "To my starší máme odchádzať, nie takéto deti...!"

Dominantný na hrobe je obrovský veniec v tvare srdca z bielych ruží, do ktorého je vložené druhé v  červenej farbe, rovnako z ruží. Všetko je vsadené do zeleného čačinového podkladu. Podľa kvetinárov symbolizuje to, že syn a brat Samko už navždy ostane v srdciach najbližších - rodičov a sestry. Na stuhe je veľavravný odkaz: "Spi sladko, anjelik náš! Mamka, ocko a sestra."

Keď k štastiu už bude vždy niečo chýbať...

Manželia Slávka a Vincent mali všetko, čo si len rodina môže priať. Pekný dom, autá, prácu, ktorá ich baví a živí. On prevádzkuje pílu v Rudníku, ona je kaderníčka. Majú dospelú 26-ročnú dcéru Lenku, ktorá vyštudovala Podnikovohospodársku fakultu v Košiciach.

Tragické kúpanie

Po dlhých rokoch, keď manželia už s ohľadom na svoj vek ani nedúfali, stal sa zázrak a narodil sa im vymodlený syn Samuel, ich šťastie bolo dokonalé. Roky utekali a chlapec nastúpil do ZŠ v Malej Ide. Podľa miestnych bolo to dieťa ako ostatní jeho rovesníci. Určite, keď sa lúčil so svojimi spolužiakmi a učiteľmi na konci školského roka a tešil sa na prázdniny, nikto vtedy netušil, že v septembri ostane jeho miesto v školskej lavici prázdne. Prihodilo sa niečo desivé, čo nechce zažiť žiadny rodič. V piatok 22. júla popoludní sa chlapec utopil v domácom bazéne.

Najhoršia správa

Otec, ktorého sme zastihli na cintoríne, nemal chuť hovoriť, povedal len strohých pár slov. "Stačilo pätnásť minút, kým som ja odišiel a manželka prišla domov a vtedy sa to stalo. Nie je pravda, čo sa hovorí, že syn skočil do bazéna, ktorý bol prekrytý ochrannou fóliou. Iste, možno jeho telo bolo pri nej, ale to nesúvisí s jeho utopením..." tvrdí Vincent. Dodal, že teraz nebude nič vysvetľovať, možno neskôr a manželka rovnako. Ženu smrť jej benjamínka totálne zložila.

Viac fotografií nájdete TU >>>

Namiesto oslavy kar

Domáci Nováčanci však  neskôr prezradili viac. "Chystali sa v nedeľu oslavovať narodeniny dcéry Lenky. Pani, ktorá im piekla koláče, mala na tortu napísať text v zmysle všetko najlepšie prajú Lenke rodičia a Samko..." žena sa pri týchto slovách rozplakala. "Zákusky napokon skončili v inej rodine, keďže Samo sa v piatok utopil. Rovnaká cukrárka im piekla koláče aj neskôr, ale, bohužiaľ, na kar. Nepamätám si, že by sa u nás niekto utopil. Ešte dávno jeden chlapec, ale bolo to v rybníku neďaleko susednej obce Šemša, nie v domácom bazéne," ukončila rozprávanie uplakaná pani Adriana.

Pozrite TU, aký odkaz napísal Samovi snúbenec jeho sestry  >>>