Žena si želá ostať v anonymite. Obáva sa šikanovania dcéry, prípadne ovplyvnenia maturít i  jej prijatia na vysokú školu.

Zvláštny prístup vychovávateľky

„Dcérka ešte ako prváčka prišla domov s plačom. Povedala, že vychovávateľka (jej meno máme v redakcii) zaradila do programu imatrikulácie hry a súťažné disciplíny, ktoré sa dievčaťu zdali ponižujúce a urážlivé. Keď namietala, že to robiť nechce, okríkla ju, aby nemudrovala,“ tvrdí mama dievčaťa.

V prípade prvého páru na fotografii, chlapec má takmer v rozkroku nádobu s vodou a dievča držiac v zuboch vrecúško čaju sa triafa čo najrýchlejšie do nádoby, aby v čo najkratšom čase mali z neho výluh.
V prípade prvého páru na fotografii, chlapec má takmer v rozkroku nádobu s vodou a dievča držiac v zuboch vrecúško čaju sa triafa čo najrýchlejšie do nádoby, aby v čo najkratšom čase mali z neho výluh.
Zdroj: archív internátu

Sľuby sa sľubujú...

Matka v krátkom čase vyhľadala zodpovedných a rázne ich upozornila, že si neželá, aby dcéru zapájali do takýchto aktivít. „Viem, že sa voči týmto vulgarnostiam ohradili aj  ďalší rodičia. Bolo mi povedané, že sa to už nestane. Ako som sa však neskôr dozvedela, pokračovali  v tomto trende aj v následujúcich rokoch o čom svedčí galéria fotografií na ich webstránke,“rozpráva znechutene.

Deti si fotografovali

Presvedčili sme sa, že matka s dcérou hovorili pravdu. Vo fotogalérii v priečinkoch s označením „imatrikulácia“ sme našli fotografie chlapcov a dievčat v polohách ako z filmov pre dospelých. „Tradične ako hostia prichádzali na Považskú aj chlapci z partnerského internátu, ktorých personál tiež zapájal do programu. Je nemysliteľné, že moje dieťa leží na zemi s rozkročenými nohami so šálkou vody takmer v rozkroku a nad ňou sa drží na rukách chlapec, ktorý má na páse priviazané vrecúško čaju a triafa sa ním do šálky. Vulgárne pôsobí aj disciplína, kde dievčatá ležia na zemi a chlapci stojaci nad nimi im striekajú do úst kondenzované mlieko z tuby, alebo keď deti s fixkou v ústach obkresľujú telo ležiaceho partnera, či sediac na jeho lone  sa vzájomním trením snažia prasknúť balón,“ netají rozhorčenie.

Článok pokračuje na ďalšej strane