Podľa známeho lekára Richarda Kozára, ktorý nechce byť menovaný, mohli byť za tragédiou rodinné problémy, ale aj problémy vo firme, kde nebohý pôsobil. „Mal určité problémy aj v súkromí. Len nedávno sa s manželkou rozviedol. Ona je zubná lekárka,“ povedal lekárov známy.

„No môžu to byť aj problémy vo firme. Raz sa mi zdôveril, že má aj dlhy, ale nešpecifikoval mi kde, prečo a v akej výške. Nikdy nedal na sebe vedieť, či ho niečo trápi a v živote by mi nenapadlo, že by sa mohol odhodlať k takejto samovražde. Muselo ho na duši niečo veľmi tlačiť,“ dodal.

„Podľa obhliadajúceho lekára neboli nájdené na tele nebohého stopy cudzieho zavinenia. Stále čakáme na výsledky súdnej pitvy. Zbraň mal v legálnom držaní,“ informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

  • Obrovská tragédia: Známeho lekára našli s prestrelenou hlavou!

K tragickej smrti dnes už zrejme exmanžela sa jeho žena, s ktorou má dve deti, nechce vyjadrovať.

Mlčia aj susedia v bytovke v centre Zvolena, kde mal lekár trvalý pobyt. Túto adresu si uvádzal ako sídlo svojich dvoch firiem. Tretia sídlila na Námestí SNP. Richard Kozár figuroval vo viacerých firmách, ktoré sa zaoberajú poradenstvom v rámci bielkovinovej diéty a zdravej výživy.

ČO SA STALO?

Nehybné telo lekára našiel v utorok v ranných hodinách jeho kamarát pri Zvolenskej priehrade, keď mu Richard nedvíhal telefón. Nebohý sedel vonku pred chatou v kresle. Mal prestrelenú hlavu.

Cudzie zavinenie je predbežne vylúčené. Keďže pri lekárovi našli aj zbraň, pravdepodobne išlo o samovraždu.

KTO BOL RICHARD KOZÁR

Richard Kozár spolupracoval aj s médiami. Poskytoval rozhovory, blogoval a rady v súvislosti so zdravou životosprávou dával aj v televíznej relácii Dámsky klub.

Lekársky titul získal v roku 1990 na Vojenskej lekárskej akadémii Univerzity Karlovej v Hradci Králové. O dva roky nato získal atestáciu v odbore všeobecné lekárstvo. V roku 1997 sa k tomu pridala atestácia na letecké lekárstvo. V roku 2009 ukončil postgraduálne štúdium obezitológie na Endokrinologickom Ústave Univerzity Karlovej v Prahe.

Prečítajte si aj: