Informoval o tom obhajca poškodených Peter Vačok.

 „Bol mi doručený Trestný rozkaz a je zo dňa 28. 7. 2021, vydal ho sudca OS Bratislava II. Trestným rozkazom bol obvinenej uložený trest odňatia slobody dva roky a sedem mesiacov s podmienečným odkladom na skúšobný čas v trvaní štyroch rokov. Súčasne jej bol uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá na obdobie šesť rokov," povedal pre Plus JEDEN DEŇ Vačok.

Podľa jeho názoru uzavretie podobných prípadov trvá neprimerane dlho. „Kritizoval som aj kritizujem, že pre dĺžku spracovania posudkov takéto trestné veci trvajú takýto neprimeraný čas,“ vysvetľuje.

Anketa
Myslíte si, že naše súdy trvajú príliš dlho?

Podnikateľka Daniela Kralevich a aj prokurátor podali  voči trestnému rozkazu odpor. V zmysle Trestného poriadku to znamená, že bude vo veci nariadené hlavné pojednávanie.

Nehoda, pri ktorej zahynula 18-ročná Linh, sa stala 21. septembra minulého roka na Tomášikovej ulici v Bratislave. Auto šoférovala Daniela Kralevich, pričom k zrážke došlo na priechode pre chodcov.

Obhajca Vačok v minulosti kritizoval prieťahy v konaní, najmä nevyhotovenie znaleckého posudku a neodobratie vodičského preukazu Daniele Kralevich.

Pochybenia vo vyšetrovaní zistil aj prezident Policajného zboru Peter Kovařík. Avizoval vyvodenie zodpovednosti nielen proti vyšetrovateľovi, ale i jeho nadriadenému. Pochybenia v prípade zistil a poukázal na ne aj generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

Prečítajte si tiež: