Les bol jeho život, v ňom vydýchol naposledy. Mierumilovný dobrák miloval prírodu, v lese trávil každý svoj voľný čas. “Chodieval tam každý deň. Vo štvrtok alebo v piatok ráno som ho stretla, ako si chystal motorku, a opäť mal namierené do lesa,” opisovala nám suseda nebohého, ktorá nad jeho smrťou iba nechápavo krútila hlavou. “To nie je možné, nemôžem tomu uveriť. Taký dobrý pán to bol. V lese bol vždy,”dodala ďalšia suseda. Nebohý, bývalý stavbár, býval s manželkou Teréziou v byte na Jilemnického ulici v Spišskej Novej Vsi. Vychovali spolu troch synov - Mariána, Romana a Radoslava. Každý z nich žije svojim životom, jeden pracoval roky v Anglicku, ďalší žije v Liptovskom Mikuláši a tretí v Prahe. “Vôbec nevieme, čo sa stalo. Nechceme o tom rozprávať, je to pre nás veľmi ťažké,” povedal nám jeden z nich. 

 


Pán Lazár sa vybral, podľa našich informácií, na medvedí cesnak. Keď sa nevracal, jeho manželka Terézia, s ktorou býval v byte na Jilemnického ulici v Spišskej Novej Vsi, zalarmovala políciu. Na Veľký piatok po ňom vyhlásili pátranie. 

 


V rámci pátracej akcie po nezvestnej osobe jeho telo našli v nedeľu podvečer v lesnom poraste v katastri obce Levoča, v mestskej časti Levočská Dolina. “Na tele nebohého, po ktorom bolo vyhlásené pátranie pre nezvestnosť boli zistené viacnásobné strelné zranenia,” informovala polícia na svojom profile na sociálnej sieti. 

 


Podľa našich informácií ktosi do starčeka vpálil sedem rán. Na miesto vyslali výjazdovú skupinu odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Prešove, ktorá do neskorých večerných hodín vec dokumentovala na mieste ako obzvlášť závažný zločin vraždy. 

 


Polícia je na slovo skúpa, zdá sa, že sa nemá čím chváliť. “V súčasnej dobe sú vykonávané procesné úkony a intenzívne operatívne opatrenia za účelom objasnenia skutku. Vzhľadom na závažnosť prípadu, v tejto etape vyšetrovania nie je možné z taktických dôvodov poskytnúť bližšie informácie,”opakovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová už druhý deň po sebe. 

Prečítajte si tiež: