Postavenie planét bolo podľa numerologičky Daniely Paculíkovej z vesti.sk v tom čase mimoriadne ťažké. „Báli sme sa neviditeľného nepriateľa. Správy boli desivé. Zo všetkých strán sa na nás valili katastrofálne štatistiky o počtoch nakazených a nebohých. Videli sme pristavené mraziace kamióny na mŕtvoly pred nemocnicami,“ spomína numerologička ťažké obdobie.

Anketa
Desia vás spomienky na "covidové" obdobie?

Odcudzenie a izolácia

Dodáva, že hoci zdraví, báli sme sa jeden druhého a odcudzili sme sa navzájom. Nesmeli sme prekročiť pri návrate domov z práce hranice. „V kolónach sme v mizerných podmienkach postávali neraz celé hodiny a nakoniec sme poniektorí skončili neraz v hrozných karanténnych zariadeniach. Zatvorené bolo takmer všetko – školy, reštaurácie, ambulancie, predajne okrem potravín, lekární, kostolov... Izolovaní boli seniori i deti. Nesmeli sme prekročiť hranice okresu a povinné boli rúška," pokračuje Daniela vo vyratúvaní toho, na čo by mnohí z nás najradšej zabudli.

Rúška, zákazy a príkazy...

Veštica spomenie i to, keď polícia riešila tých, ktorí odmietali nosiť rúška alebo boli na ulici vtedy, keď bol zákaz vychádzania. „Ľudia sa k sebe správali agresívne. Všetko vyústilo do povinne nepovinného očkovania experimentálnou vakcínou. Kto to odmietol bol aj politikmi označený za dezoláta, lúzra, opicu, „mal kvičať od bolesti alebo byť odvlečený do rozvojových krajín“. Covidová mašinéria niektorých psychicky poznačila obrovskou traumou, ktorú si nesú dodnes,“ zdôrazňuje odborníčka.

Hľadanie pomoci

Daniela poukazuje na to, že nielen labilnejších jedincov priviedli často stres a depresie k alkoholizmu či inej závislosti, ale aj k tragédiám. „K arogantnej jazde pod vplyvom alkoholu, vražde a samovražde. K tomu sa pridali rekordná inflácia, zatváranie podnikov, strata práce, nedostatok lekárov, ambulancií, liekov... Spoločnosť je rozdelená, devastovaná nekompetentnými politikmi a ich zlými rozhodnutiami,“ neodpustí si veštkyňa kritiku.

Viac fotografií nájdete TU

Daniela poznamená, že Slovákov trápi zúfalá situácia v hospodárstve, ekonomike, školstve, zdravotníctve. „Ľudia trpia bezútešnými, neraz jednostrannými informáciami o dianí na Ukrajine, najnovšie chrobákmi či larvami na tanieri a blúdia v tme, nejeden potrebuje pomoc, a ak ju nevyhľadá, reaguje skratovo alebo vykročí k osobnej tragédii,“ spomenie desivé následky.

Strach o život je najväčšou obavou

Ak sa podľa slov numerologičky človek strachuje a stresuje čo i len pár hodín, nie  to ešte rokov, dramaticky to poznačí jeho psychiku. „Každý máme iný horoskop, dátum narodenia, vonkajšiu či vnútornú psychiku inej kvality, inak zvládame nápor stresu, máme iné talenty, temné stránky či bloky. Neriešený strach časom dokáže narásť do obludných rozmerov, neskôr sa určite prejaví v kvalite života, i na zdraví, rozhodnutiach a skutkoch. Des  je časovaná bomba. Všetko začína pocitmi viny, strachom, stresom, ktorý neskôr zbujnejú do hnevu, zloby a agresie. Negatívne emócie oslabujú imunitu a odtiaľ je len krôčik k chorobe,“ upozorňuje na negatívne následky i to, že človek sám väzní svoj strach a jedine sám sa ho vie zbaviť, nikto iný to za neho neurobí, len musí vedieť, ako na to. „Ak to nezvládne, nešťastie je na svete,“ uzatvára vysvetlenie veštkyňa Daniela Paculíková.

Prečítajte si tiež: