Zblúdená strela mala podľa polície preletieť zatvoreným oknom jedného bytu a cez ďalšie zatvorené okno vletela do kuchyne 30-ročnej Lucie, vzdialenej 120 metrov. Lucka v tom momente pripravovala večeru pre manžela a 3-ročnú dcérku a umývala pri okne v kuchyni riad.

Toto je on - strelec z Čachtíc. Jeho fotky nájdete tu

V Čachticiach teraz oplakávajú obľúbenú učiteľku v škôlke, ale žialia aj nad osudom údajného strelca. Toho opisujú ako bývalého policajta a dobrého suseda. „Dobrý chlap, slušný, pozdravil, neviem, čo viac povedať, je to nešťastie na oboch stranách,“ pokrčila ramenami suseda s tým, že nechápe, ako sa niečo takéto mohlo stať.

Ďalší sused vybehol von po tom, ako začul najprv veľkú ranu, trieštenie skla a potom krik z balkóna: „Pomoc! Pomoc!“ To kričala Lucka, ktorú zasiahla zblúdená strela rovno do hrude. Zvládla ešte vybehnúť na balkón, tam však skolabovala a už sa neprebrala. Jej mamina, ktorá v tom čase venčila psíka rovno pod domom, všetko videla a jej srdcervúci krik sa rozliehal okolím.

Ani strelec však nezostal chladný. „Hneď potom, ako vystrelil, vybehol v šoku z domu a utekal hľadať, kam išla strela. Keď zistil, čo sa stalo, úplne sa zosypal,“ povedal svedok s tým, že v slzách čakal na príchod polície.

Podľa našich informácií ním to, čo sa stalo natoľko otriaslo, že nedokázal ani vypovedať. „Je pod silnými sedatívami. Nie je schopný nič povedať. Úplne sa zrútil, vyzerá to tak, že sa ho budú musieť ujať psychiatri,“ povedal nám dobre informovaný zdroj.

Aj keď sa po čine objavili rôzne špekulácie, napríklad to, že dlhá guľová zbraň, z ktorej sa malo strieľať, bola vybavená puškohľadom, polícia prípad vyšetruje ako nešťastnú náhodu. „Podľa doteraz zisteného, pravdepodobne počas manipulácie so zbraňou v byte došlo k náhodnému výstrelu. Projektil prerazil okno a následne prestrelil vo vzdialenosti približne 120 metrov okno bytovom dome oproti.“ povedala trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová. Polícia strelca zatiaľ neobvinila.

Zadržaný je bývalý policajt a poľovník. Je držiteľom zbrojného preukazu, musí teda vedieť ako správne so zbraňou manipulovať. „Každý držiteľ zbrojného preukazu a legálne držaných zbraní musí dbať na zvýšenú opatrnosť pri manipulácii so zbraňou a strelivom,“ uzavrela Kuzmová.

Prečítajte si tiež: