Michaela (†36) síce bývala s priateľom vo Zvolene, no zúfalý čin spáchala v Detve v byte svojich rodičov. Podľa susedky sa tak stalo, keď boli obidvaja v práci. Miška vyskočila z ôsmeho poschodia aj so psíkom Maxom. Jej konanie prekvapilo všetkých susedov.

„Mala novú prácu aj priateľa. Po dlhom čase sa zdalo, že je šťastná,“ povedala Diana, ktorá býva o poschodie nižšie ako Miškini rodičia. „Predtým mala ťažké obdobie, kedy bola bez práce. Pred siedmimi rokmi sa zase rozviedla. Mala ťažký život,“ dodala nešťastne.

Udalosť však šokovala aj jej veľmi blízku osobu. „Boli sme ako sestry. Stále sme boli spolu, keď sme prišli do Detvy,“ napísala nám jej sesternica. Aj keď vedela, že Miška má psychické problémy a navštevuje aj psychologičku, nevedela, že sa až tak trápi. „Ešte sme si písali o Veľkej noci,“ doplnila zronene. Udalosťou podľa nej veľmi trpia aj Miškini rodičia, ktorí stratili jedinú dcéru.

Fotografie z miesta činu nájdete v galérii...

Veľké nešťastie prežíva aj Miškina krstná mama. „Miška moja, budeš mi strašne chýbať, ty moje slniečko. Navždy budeš v mojom srdci. Spinkaj sladko,“ napísala na sociálnu sieť. Práve ona si do opatery zobrala Miškinho psíka Maxa, ktorý celé nešťastie prežil. „Budeme ho ľúbiť, ako ho ľúbila Miška,“ doplnila.

Ako si prípad vysvetľuje konzultant v oblasti kriminalistiky Matej Snopko? Čítajte na ďalšej strane!