Polícia preto vykonáva analýzu rozsiahlych kamerových záznamov z miesta činu a jeho okolia. „Za účelom stotožnenia ďalších možných svedkov uvedeného skutku. Vo veci sú vypočúvané viaceré osoby a prebieha rozsiahle znalecké dokazovanie, ktoré nie je ukončené," informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Nehryzie ich svedomie?

Vyšetrovanie je zamerané aj na podozrenie proti viacerým osobám iných možných trestných činov - krivej výpovede a neprekazenia trestného činu. "Doposiaľ však nebolo proti nikomu vznesené obvinenie," spresnila následne hovorkyňa Krajskej prokuratúry Košice Jarmila Janová s dôvetkom, že vyšetrovanie by mohlo byť ukončené zhruba do dvoch mesiacov. "Bude to závisieť od výsledkov ďalších procesných úkonov."

Hnevá ju nevšímavosť 

Deň po vražde, keď ešte ani polícia nemala v rukách páchateľa, sme hovorili s kamarátkou nebohej Michalovčanky. Už vtedy vyslovila domnienku, že tragédia určite mala svedkov, len nič pre záchranu Eriky nepodnikli. "Keď som si pozrela videá, ktoré kolovali na sociálnej sieti, prišlo mi zle z toho, čo si musela pred smrťou vytrpieť. Nech si spytujú svedomie tí, čo bývajú okolo miesta vraždy, že nezakročili. Iste, bola silvestrovská noc, ale neverím, že nikto nepočul jej zúfalé volanie. Stačilo možno zakričať z okna a útočník by sa zľakol a ušiel. Je hrozné, že sme takí nevšímaví," povedala Erikina kamarátka tesne po vražde.

Viac fotografií nájdete TU ►►►

Dva rôzne trestné činy

Vyšetrovatelia pri skladaní čriepok prípadu prichádzajú na to, že svedkov bolo viac. Dvojica doteraz známych "divákov" krátko pred tragickým konfliktom odbočila do vedľajšej ulice. Je predpoklad, že aj tam museli počuť úpenlivé volanie ženy bojujúcej o holý život, ale z nepochopiteľných dôvodov vôbec nezasiahli.

Čítajte TU, čoho sa dopustili tí, ktorí len postávali a nepomohli. Zahlasujte v našej ankete ►►►