Bratia Paškovci, Branislav, Maroš a Martin sú obvinení z výtržníctva a ťažkého ublíženia na zdraví. Prípad sa dostal na Krajský súd potom, keď po vynesení rozsudku Okresného súdu Košice I vo februári 2019 sa odvolal nielen prokurátor, ale aj známa trojica.

 

Nekonečný príbeh?

"Krajský súd v Košiciach na neverejnom zasadnutí dňa 6. 11. 2019 rozhodol o odvolaní obžalovaných Maroša P. a spol. a prokurátora proti rozsudku Okresného súdu Košice I z. 13. 2. 2019 tak, že napadnutý rozsudok OS v celom rozsahu zrušil a vec vracia na prvostupňový súd, aby ju v potrebnom rozsahu znova prejednal a rozhodol," vysvetlila hovorkyňa KS Anna Pančurová. Spresnila, že odvolací súd zohľadnil námietky krajského prokurátora v súvislosti so spôsobením ťažkej ujmy na zdraví poškodenej,  ku ktorej došlo následkom útoku obžalovaných.

Pouličnú bitku  v Košiciach, do ktorej boli zapletení aj bratia Paškovci zachytili kamery.
Pouličnú bitku v Košiciach, do ktorej boli zapletení aj bratia Paškovci zachytili kamery.
Zdroj: TV Markíza

 

Bitka pod kamerami

Pouličný incident medzi Paškovcami a štyrmi Košičanmi  vypukol na košickej Hlavnej ulici pred bývalým Tescom nadránom 22. novembra 2015. Bitke mali predchádzať slovné narážky so sexuálnym podtonom jedného z Paškovcov, adresované Zuzane K. Následne sa dievčaťa zastal jej vtedajší priateľ Ján Ž., odsotil Pašku tak, že ten spadol na zem, vtedy sa zapojili do bitky aj ďalší prítomní. Priebeh nasnímali kamery.

Viac fotografii v galérii

Dievča dopadlo najhoršie

Mladá žena podľa znalca utrpela ťažkú ujmu na zdraví s dobou liečby takmer osem týždňov. Posledným rozsudkom z februára tohto roku súd vymeral Branislavovi a Marošovi Paškovcom trest šesť mesiacov s podmienečným odkladom na jeden rok. Martinovi Paškovi uložil peňažný trest 500 eur, v prípade, že ho nezaplatí pôjde za mreže na tri mesiace. Okrem toho všetci traja sú povinní zaplatiť náhradu škody spôsobenú ťažkou ujmou na zdraví.

Najhoršie obišla Zuzana K., ktorá pri bitke utrpela ťažkú ujmu na zdraví.
Najhoršie obišla Zuzana K., ktorá pri bitke utrpela ťažkú ujmu na zdraví.
Zdroj: archív Z.K.

 

Sklamaný mladík

Proces ani po štyroch rokoch stále nie je právoplatne uzavretý. Kauza sa už druhýkrát vracia z odvolacieho súdu na okresný. "Nemám slov. To aké máme súdnictvo?" zareagoval na našu informáciu o výsledku odvolacieho konania Ján Ž. (28). " Som presvedčený, že keby sa to netýkalo Paškovcov, prípad by už dávno uzavreli, ale  takto sa to naťahuje štyri roky, a ako vidím, cirkus bude pokračovať ďalej. Som z toho znechutený," povedal mladý muž, ktorého sme zastihli v Nemecku, kam ho zaviedli pracovné povinnosti. Kontaktovali sme aj Martina Pašku, ktorý v začiatkoch vystupoval ako hovorca trojice, ale na volanie ani SMS-ky nereagoval. 

Viac fotografii v galérii

Vyjadrite svoj názor v komentároch a ankete pod článkom

Anketa
Čo si myslíte, má nejaký vplyv na naťahovanie prípadu to, že sú do neho zapletené známe osoby?
  • 92%
  • 6%
  • 2%

Mohlo by vás zaujímať: