Rodák zo Ždiaru bol študentom druhého ročníka Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v odbore učiteľstvo telesnej výchovy a histórie. Tmavovláska pochádzala z Popradu. Spojila ich láska k športu. Zatiaľ čo dievča sa venovalo gymnastike, on bol vynikajúci futbalový brankár. 

Nenahraditeľná strata

V nešťastný večer cestovala dvojica do internátu, kam však nedošla. Rodina Vojtaššákovcov v sekunde vinou nezodpovedného opitého vodiča prišla o jediného syna, dve dievčatá o milovaného brata, Božoňovci zasa o šikovnú a nadanú dcéru. Za Markom smútia aj futbalisti zo Spišskej Belej i FK Vysoké Tatry. "Keď mi v pondelok ráno zavolal otec Marka a povedal, čo sa stalo, ostal som otrasený a neveril som, že táto hrozná správa môže byť pravdivá,"  povedal pohnutým hlasom manažér futbalového klubu Vysoké Tatry Milan Šefc.

Viac fotografií nájdete TU >>>

Posledné podanie rúk

So smútkom v hlase dodáva: "Marek bol náš brankár, práve teraz v nedeľu som ho po zápase viezol do Popradu k vlaku. Celou cestou sme sa rozprávali, bol to veľmi milý a hutný rozhovor. Nič mi však nenapovedalo, že bude posledný. Rozlúčili sme sa, podali si ruky a popriali všetko najlepšie..." nedopovedal. Marek zomrel na mieste autonehody, jeho láska Broňa vydýchla o niekoľko hodín neskôr v nemocnici. 

Plány si už nesplnia

Milan Šefc spomenul, že mu chlapec rozprával, že bakalárske štúdium ukončí v Bratislave a magisterské by radšej absolvoval v Prešove. "Chcel byť bližšie k rodine, ale aj nám v klube, keďže cestovanie z Bratislavy a späť bolo pomerne náročné. Neraz som ho viezol domov, ale aj na zápas či z neho domov do Ždiaru. Práve v nedeľu sme hrali popoludní s Jamníkom. On bol striedajúci, tak sme to mali zaužívané: dva zápasy chytal, dva bol na striedačke ako náhradník. Je mi veľmi smutno z toho, že taký chlapec, vynikajúci športovec a študent takto odišiel z tohto sveta. Neviem sa z toho spamätať nielen ja, ale ani tréner a spoluhráči," uzavrel smutné spomienky zronený Šefc. Broňa bola trénerkou a gymnastickou rozhodkyňou, chystala sa nasledovať svoju trénerku a rozvíjať športovú gymnastiku v Poprade. Opitý vodič urobil prietrž jej plánov.

Rodiaca láska sa skončila priskoro

Len v pondelok podvečer vyšlo najavo, že spolu s Markom zomrela aj jeho láska Broňa Božoňová. Bola študentkou fakulty telesnej výchovy a športu a zároveň aj prírodovedeckej fakulty. Na sociálnej sieti sa objavil odkaz: "S veľkým zármutkom musím oznámiť, že následkom zranení podľahla aj Broňa Božoňová. Broňa s Markom iba začínali svoj vzťah a osud im to takto zákerne prerušil. Rodičom oboch našich študentov môžem už iba vyjadriť obrovskú spoluúčasť a úprimnú sústrasť."

Čítajte TU odkazy nebohým študentom do neba >>>