Na sociálnej sieti sa doslova roztrhlo vrece s emotívnymi komentármi Zdenkiných najbližších. “Tak dcérka, lebo to si bola, vyrastala si s mojími dcérami. Nosila som ťa v náručí, budeš mi veľmi chýbať, aj maminke a ockovi, ktorí ťa mali radi. Teraz si opustila svojho malého synčeka, ktorý vyrastie bez matky, drobček náš. Dávaj naňho zhora pozor, aj na brata, ktorý je tam hore s tebou,” napísala jej rodina.

Do vyšetrovania budú pribratí aj znalci z odboru dopravy aj z odboru zdravotníctva. Príčina vzniku nehody, ako aj všetky ostatné podrobnosti, budú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Dopravný Analytik Ján Bazovský vysvetľuje, že v mnohých prípadoch sú problémom mladí neskúsení vodiči, ktorí nemajú žiadne, ani len základné zručnosti.

“Výcvik v autoškolách nezodpovedá súčasným potrebám tejto doby. Auto vlastní už teraz naozaj hocikto, pretože je cenovo dostupné. Pred miestom, kde došlo k tejto tragédii, je dlhší, rovný úsek cesty a za ním pravotočivá zákruta. Takže vodič buď išiel príliš rýchlo, nestihol zmeniť smer jazdy do zákruty a cez protismerný jazdný pruh narazil do svahu, od ktorého sa auto odrazilo späť na cestu a prevrátilo na strechu. Alebo vodič nevenoval dostatočnú pozornosť jazde, neskoro zareagoval na to, že sa cesta zatáča a nestihol včas zabrzdiť vozidlo. Je to klasická cesta, ani v minulosti sa tu nestali nejaké vážne dopravné nehody,” doplnil.

Prečítajte si tiež: