Svedkovia z radov študentov okamžite zalarmovali všetky záchranné zložky. Hasiči, ktorí boli na mieste krátko po deviatej zistili, že plamene sa už podarilo uhasiť svedkom nešťastnej udalosti. „Zasahujúci hasiči poskytli zranenej osobe predlekársku prvú pomoc a zabezpečili miesto pristátia vrtuľníka VZZS, ktorá si následne zranenú osobu prevzala do svojej starostlivosti,“ povedala pre TV Markíza Miroslava Knišová z Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove.

Popáleniny veľkého rozsahu

Zraneného muža, ktorý bol celý čas pri vedomí, transportovali následne do šačianskej nemocnice. "Dnes dopoludnia bol na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice Košice-Šaca privezený mladý muž vo veľmi vážnom, život ohrozujúcom stave. Popáleniny má na cca 80 % tela, lekári zo všetkých síl bojujú o jeho život. V tejto chvíli je predčasné vyjadriť sa k akejkoľvek prognóze," uviedla pre Plus JEDEN DEŇ hovorkyňa nemocnice Martina Pavliková.

Prečo spravil taký zúfalý čin?

Podľa našich zistení by zraneným mužom mal byť 23 -ročný Prešovčan Dávid, ktorý nie je študentom gymnázia. Okolnosti prípadu a jeho príčina sú predmetom zisťovania a vyšetrovania. Indície smerujú k tomu, že išlo o cielený úmysel mladíka, ktorý mal pri sebe fľašu alkoholu a dezodorant. Či niečo z toho mu poslúžilo, aby sa zapálil, je predmetom vyšetrovania.

Vyjadrite svoj názor v komentároch pod článkom ►►►

Prečítajte si tiež: