„Dnes prebiehajú domové prehliadky viacerých priestorov u konkrétnej osoby v súvislosti s násilnou trestnou činnosťou. Viac informácií nie je možné poskytnúť,“ informovali policajti.

Podľa portálu Aktuality.sk má ísť o objekty kontroverzného podnikateľa Mariana Kočnera, ktorý je stíhaný väzobne. Jeho meno sa v ostatných dňoch spája v súvislosti s objednávkou vraždy zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Na policajný zásah v sprievode podnikateľa sme sa pýtali aj jeho právneho zástupcu. "Nebudem to komentovať, nebudem sa vyjadrovať," povedal Martin Pohovej.

Približne o deviatej hodine ráno boli pred bytovkou Five Stars Residence videní kukláči aj policajná dodávka. V nej vlastní Kočnerova firma Správa a inkaso pohľadávok bytový priestor.

Na domovej prehliadke v Bernolákove bol prítomný aj samotný Kočner. Podľa zverejnených fotografií počas prehliadky Kočner sedel v aute v nepriestrelnej veste. Pred novinármi sa snažil ukryť. Pred malou chvíľou ho z miesta v sprievode kukláčov odviezli podľa TV Markíza naspäť do Leopoldova, kde sedí za mrežami kvôli  kauze zmenky. 

Naďalej súbežne prebiehajú domové prehliadky aj v ďalších podnikateľových nehnuteľnostiach. Jedna z nich sa nachádza aj na bratislavskej Kolibe.  Na mieste sa nachádzajú policajné autá a kukláči. Podľa našich informácií boli za bránou domu od skorého rána ďalšie tri policajné autá.

Od skorého rána prebiehajú domové prehliadky nehnuteľností podnikateľa Mariana Kočnera. Na snímke jeho dom na bratislavskej Kolibe
Od skorého rána prebiehajú domové prehliadky nehnuteľností podnikateľa Mariana Kočnera. Na snímke jeho dom na bratislavskej Kolibe
Zdroj: Matej Jankovič

Prehľadávajú aj jeho majetok na Donovaloch

Policajná razia je aj v rekreačnom stredisku Donovaly, kde má Kočner okrem hotelov aj chatu. Pozemok je opáskovaný. Popoludní tam stáli dve policajné autá a policajti upozorňujú náhodných okoloidúcich, že tam nikto nesmie vojsť. "Sme tu od rána a prišli ste správne. Viac vám k tomu nepovieme," zareagovali policajti na našu otázku, či sa razia týka Kočnera. Hotely Rezidence a Šport hotel fungujú v normálnej prevádzke a informácie, či tam tiež boli kukláči nepodávajú.

 

Prečítajte si tiež: