Zvláštne správy

Podľa informácií Bratislavských novín na polícii vypovedali minimálne štyria Violini bývalí priatelia. Dôvodom boli zvláštne správy, ktoré im mladá žena poslala pred svojou smrťou. Žiadala ich v nich o odpustenie a prepáčenie, že musí odísť. Jedným z nich mal byť aj muž z východného Slovenska, s ktorým Viola chodila pred pár rokmi. Zo správ mal podľa vlastných slov pocit, že je to volanie o pomoc, ale, bohužiaľ, už na ňu nijako reagovať nestihol.

S jedným z bývalých partnerov sa nám podarilo spojiť. Exkluzívne pre denník Plus JEDEN DEŇ povedal, že sa Viola mala v osudný deň stretnúť s mužom, o ktorom často hovorila v konverzáciách. ,,Zistil som, s kým bola krátko pred smrťou. Spomínala mi, že sa má stretnúť s mužom, ktorého poznala zhruba od roku 2012,'' prezradil nám. Meno záhadného muža podľa vlastných slov povedal len polícii, prekvapilo ho však, že slovenskí muži zákona o tomto prípadnom svedkovi, alebo možnom podozrivom, už vedeli.

Stretnutie sa malo odohrať v osudnú nedeľu večer, len pár hodín predtým, ako Violu našli v prístave. Podľa informácií TV Markíza bol posledný signál Violinho mobilu zachytený na Šafárikovom námestí o deviatej hodine večer. Aj Violin priateľ potvrdil, že od tohto času sa mu už krásna učiteľka neozvala. Polícia však stále neprezradila, či v prípade nastal posun. ,,Vzhľadom na štádium trestného konania v súčasnosti nie je možné poskytnúť bližšie informácie,'' dodala Slamková.

Postup vyšetrovateľov preveria

Vyšetrovanie tragickej smrti krásnej učiteľky sprevádzajú od samého začiatku pochybnosti. Polícia o jej smrti informovala až po týždni, navyše bola ešte deň po svojom skone v pátraní ako nezvestná. Kriminalisti sa na miesto činu vrátili až po 11 dňoch a zaistili jeden podozrivý predmet, ktorý tam bez povšimnutia ležal niekoľko dní. Podľa najnovších informácií mohli dôkazy a dôležité stopy v prístave nechtiac zničiť aj pracovníci prístavu a zamestnanci magistrátu, ktorí 17. a 18. novembra, teda ešte pred druhou obhliadkou miesta činu, upratovali v prístave. Denník Plus JEDEN DEŇ presne v tých miestach nafotil 18. novembra mužov v oranžových vestách, ktorí upratovali orezané konáre. Postup polície preverí kontrola, ktorú podľa TV Markíza nariadil krajský policajný riaditeľ.

Prístav, kde našli Violino telo, stihli ,,poupratovať''pred prehliadkou kriminalistov. Tá nastala až po 11 dňoch od nájdenia tela.
Zdroj: archív
Nielen mestské firmy, ale aj prístav. Okolie miesta nálezu bolo prehľadané až po upratovaní.
Zdroj: archív

Prečítajte si tiež: