Podľa hovorcu trenčianskych hasičov Mariána Petríka vznikol udalosť vznikla v obchodných priestoroch a splodín horenia sa nadýchali dvaja ľudia. "Na mieste zasahuje 13 hasičov so siedmymi kusmi techniky," informoval M. Petrík s tým, že príčina vzniku požiaru zatiaľ nie je známa.

Pozrite si FOTO z miesta >>>

Obchodné centrum sa nachádza na sídlisku v Trenčianskych Tepliciach v prevádzke, kde sa nachádza čínsky obchod. Podľa svedkov sa zo strechy začal valiť hustý dym, plamene však nikto z nich nevidel. "O pol druhej to vzniklo, bolo to ohlásené na číslo 158, vzápätí sem došli policajti. Vo vnútri boli dvaja ľudia, ale tí vyšli sami von. Potom sa robilo hneď odvetrávanie. Plamene sme nevideli, bolo to len zadymené," upresnil svedok. Momentálne by mali mať hasiči situáciu pod kontrolou.

Ako informovala trenčianska polícia na svojej sociálnej sieti, požiar sa napokon podarilo uhasiť. "Predbežne bola škoda vyčíslená na 150.000 €," priblížila.

"Polícia spolu s ostatnými záchrannými zložkami zasahuje pri požiari kancelárskych priestorov v Trenčianskych Tepliciach. Podľa prvotných informácií by mali byť dve osoby ľahko zranené - nadýchané splodín. Budova, v ktorej požiar vypukol bola evakuovaná. Záchranné zložky vykonávajú všetko potrebné k tomu, aby došlo k čo najmenším škodám na majetku," uviedla polícia po tom, ako vypukol požiar.