Trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová potvrdila, že vo veci tragického zasiahnutia ženy projektilom zbrane v Čachticiach bolo vznesené obvinenie. "Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne obvinil 48-ročného muža z prečinu usmrtenie," upresnila hovorkyňa s tým, že v predmetnom vyšetrovaní naďalej pokračujú procesné úkony.

Tragédia sa odohrala v nedeľu večer. Mladá mamička iba 3-ročnej dcérky bola doma vo svojej kuchyni a pripravovala večeru pre svoje dievčatko aj pre manžela. Od sporáka sa otočila k umývadlu, že umyje riad a vtedy ju zasiahla strela, ktorá preletela 120 metrov.

Strieľať mal bývalý policajt a poľovník, ktorý v byte manipuloval so zbraňou. Podľa všetkého sa z nej snažil vybrať zaseknutý náboj.

Lucia ešte stihla vybehnúť z kuchyne na balkón. Trhala zo seba krvavé tričko a kričala Pomoc! Pomoc! Susedia aj záchranári robili čo mohli, hodinu bojovali o jej život, ale pomôcť jej už nedokázali. Strelec po čine utekal hľadať guľku a na mieste počkal na príchod polície.

Prečítajte si tiež: