Zakrvaveného cyklistu našiel na ceste v obci Lovčica-Trubín, pri Žiari nad Hronom, náhodný okoloidúci. Hneď vybehol z auta, snažil sa mu pomôcť a zavolal záchranku. „Pár sekúnd predtým prefrčalo okolo biele auto, ktoré nezastalo,“ písal o svojom zážitku na sociálnej sieti.

Kritizoval tiež komunikáciu operátorky na čísle tiesňového volania, no neobišiel ani mužov zákona. „Policajti z toho asi veľkú tragédiu nerobili a dokonca sú aj dobrí maliari,“ poukázal na fotografiu z miesta nehody, na ktorej vidieť nakreslenú postavu s usmievavou tvárou. „Mám pocit, že niektorí ľudia majú laxný prístup a neviem, či sa dozvieme pravdu čo a ako sa stalo,“ dodal s tým, že cyklista dostal krvácanie do mozgu a v nemocnici zomrel.

Polícia: Nie je to žiadny smajlík

Ľudia na jeho príspevok reagovali komentármi o skazenosti sveta, bezohľadnosti a nevšímavosti. Tvrdé slová adresovali aj policajtovi. „Z..d, čo tam nakreslil smile face je tupec a okamžite by ho mali vyzliecť z uniformy,“ myslí si jeden z diskutujúcich. „Ten policajt je fakt trápny cynik,“ pridal sa ďalší.

Dnes už nebohý cyklista Peter (†41) skončil na ceste s rozbitou hlavou minulú stredu (30. 5.) krátko po štvrtej poobede. „Podľa svedka, ktorý ho našiel, ležal na chrbte a bol pri vedomí. Javil známky zakrvácajúceho zranenia z tváre,“ informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Svedok privolal rýchlu zdravotnú pomoc aj políciu. „Po jej príchode cyklista komunikoval a bol ochotný vykonať dychovú skúšku“ podotkla s tým, že mu namerali 4,17 promile alkoholu. „Bol prevezený do nemocnice v Žiari nad Hronom, kde na druhý deň zomrel,“ povedala.

Policajti začali trestné stíhanie pre usmrtenie a nariadili súdnu pitvu. Vyjadrili sa aj k nešťastnej kresbe. „Nie je to žiadny smajlík, ale náčrt z miesta dopravnej nehody. Z neho musí byť zrejmé, v akej polohe sa osoba nachádzala. Či ležala na chrbte, teda tvárou hore, alebo na bruchu. Nešlo o žiadnu zábavu či dehonestáciu človeka,“ tvrdí hovorkyňa. Pripomína, že cyklista utrpel ľahšie zranenie, pričom sa podrobil skúške s pozitívnym dychom. „Nikto si z nikoho nerobil žarty,“ dodala.

Prečítajte si tiež:

Ide zo strany policajtov o bezcitnosť, alebo bežný postup? Napíšte nám do komentárov pod článkom!